REKLAMA

Grupa Azoty rozmawia z instytucjami finansowymi o odstąpieniu od wybranych warunków umów

2023-06-01 22:00
publikacja
2023-06-01 22:00

Grupa Azoty rozpoczęła rozmowy z instytucjami finansowymi o odstąpieniu od stosowania wybranych warunków umów o finansowanie - poinformowała spółka w komunikacie. Rozmowy są efektem ryzyka przekroczenia wskaźnika dług netto/EBITDA na koniec I półrocza 2023 powyżej dopuszczonych poziomów maksymalnych.

Grupa Azoty rozmawia z instytucjami finansowymi o odstąpieniu od wybranych warunków umów
Grupa Azoty rozmawia z instytucjami finansowymi o odstąpieniu od wybranych warunków umów
/ Materiały dla mediów

Zarząd Grupy Azoty wystąpił do finansujących Grupę Azoty instytucji z wnioskiem m.in. o odstąpienie od stosowania wybranych warunków umów o finansowanie Grupy Azoty, w tym o odstąpienie od stosowania wskaźnika dług netto/EBITDA w okresie od końca czerwca 2023 roku do końca grudnia 2024 roku.

Z podobnym wnioskiem do Banku Gospodarstwa Krajowego zwrócił się zarząd spółki z grupy kapitałowej Grupy Azoty, czyli zarząd Zakładów Chemicznych Police.

Grupa Azoty zapewnia, że na bieżąco wypełnia wszystkie zobowiązania w zakresie obsługi i spłaty zobowiązań wynikających z umowy o finansowanie, a dostępne limity umów o finansowanie zapewniają płynność oraz bezpieczeństwo finansowania Grupy Azoty i jej dostawców oraz ciągłość działalności. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
marok
Jakiś czas temu był wielki ferment ,że Azoty eksportują produkcję i rolnicy w Polsce nie będą mieć nawozów, bo inni producenci w Europie zawieszają produkcję z powodu zbyt drogiego gazu.
Dziś znowu jest problem, bo ci sami rolnicy nie chcą kupować drogiego nawozu, wyprodukowanego przy pomocy drogiego gazu.
jarekzbyszek
Nie drogiego gazu, a najdroższego gazu w Europie od monopolu energetycznego Obajtka. To robi różnicę.
minus90procent
Ot skutki centralnie sterowanej gospodarki - portfel SP zjada własny ogon, bo gdy Mora z Obajem klepią się po pośladkach i robią reklamy do tvp to monopol Lolrlenu zabija inne spółki SP i potem jest tak, że trzeba ratować, ratować i krzyczeć, że to wina UE. Problem w tym, że to wina największego akcjonariusza tych spółek czyli SP,Ot skutki centralnie sterowanej gospodarki - portfel SP zjada własny ogon, bo gdy Mora z Obajem klepią się po pośladkach i robią reklamy do tvp to monopol Lolrlenu zabija inne spółki SP i potem jest tak, że trzeba ratować, ratować i krzyczeć, że to wina UE. Problem w tym, że to wina największego akcjonariusza tych spółek czyli SP, który jest jednocześnie jedynym odpowiedzialnym za zapewnienie zdrowej konkurencji rynkowej w RP oraz np. za takie błahostki jak kontrola importu/tranzytu.
ministerprawdy
Gaz na giełdach europejskich po 23 Euro za MWh - a po ile Azoty płacą Orlenowi???
hfjdj
Po tyle aby się nie opłaciło azotom. Orlen ma spółki które produkują to samo co azoty i jest teraz jest dobry moment aby z konkurencją sobie poradzić.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki