REKLAMA

Grupa Azoty analizuje roszczenia wykonawcy projektu Polimery Police

2021-10-29 13:04
publikacja
2021-10-29 13:04

Grupa Azoty analizuje pod kątem merytorycznym roszczenia Hyundai Engineering Co., generalnego wykonawcy projektu Polimery Police - napisali przedstawiciele zarządu Grupy Azoty podczas czatu z inwestorami. Wykonawca wnioskował o podwyższenie wynagrodzenia oraz wydłużenie czasu realizacji projektu.

Grupa Azoty analizuje roszczenia wykonawcy projektu Polimery Police
Grupa Azoty analizuje roszczenia wykonawcy projektu Polimery Police
fot. Sławomir Kłak / / Grupa Azoty

"Całkowity budżet Projektu Polimery Police zabezpiecza zgłoszone propozycje zmian do kontraktu EPC. Przesłane propozycje są obecnie analizowane pod kątem merytorycznym" - poinformowali przedstawiciele zarządu na stronach Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Zarząd podał, że zakończenie inwestycji jest planowane na 2023 r.

Azoty informowały pod koniec sierpnia, że Hyundai Engineering Co., generalny wykonawca projektu Polimery Police, przesłał propozycje zmian do umowy obejmujące podwyższenie wynagrodzenia o łączną kwotę 127,4 mln euro i wydłużenie czasu realizacji o 181 dni. W ocenie wykonawcy, powodem zgłoszenia propozycji zmian jest w szczególności wpływ pandemii Covid-19 na realizację projektu Polimery Police.

W październiku 2020 roku Grupa Azoty Polyolefins podpisała z Hyundai Engineering aneks do umowy o realizację projektu Polimery Police, który przewidał zwiększenie wynagrodzenia dla wykonawcy o 33,2 mln euro i wydłużenie realizacji projektu o 3 miesiące.

Całkowity budżet na realizację projektu szacowano początkowo na około 1,52 mld euro (łącznie z kosztami finansowania w okresie budowy oraz rezerwami wymaganymi w formule project finanse).

Polimery Police to inwestycja realizowana przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. W zakres inwestycji wchodzi instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy).

"Zgodnie z założeniami projektowymi, Grupa Azoty Polyolefins planuje produkcję 437 tys. ton polipropylenu rocznie, zaś przychody zależne będą od cen rynkowych. Długoterminowe mocne i stabilne założenia dla projektu pozwolą na wypracowanie zysków" - podał zarząd podczas czatu.

"Grupa Azoty Polyolefins zamierza prowadzić swoje działania handlowe w całej Europie, w dużej mierze jednak koncentrując się na rynku krajowym oraz w krajach zlokalizowanych na obszarze Europy środkowej i wschodniej - tam gdzie spółka zyskuje istotną przewagę logistyczną nad swoją zachodnioeuropejską konkurencją" - dodano. (PAP Biznes)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki