REKLAMA

Grudzień rozczarował hotelarzy. "Prognozy też nie najlepsze"

2023-01-25 11:02
publikacja
2023-01-25 11:02

Grudzień rozczarował hotelarzy, prognozy też nie najlepsze - wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Grudzień rozczarował hotelarzy. "Prognozy też nie najlepsze"
Grudzień rozczarował hotelarzy. "Prognozy też nie najlepsze"
fot. Cegli / / Shutterstock

"Wyniki operacyjne hoteli z miesiąca na miesiąc są coraz gorsze. W grudniu wyraźnie więcej hoteli odnotowało frekwencję poniżej 30 proc. i jednocześnie mniej obiektów miało obłożenie powyżej połowy swoich możliwości, przy czym wyjątkiem był okres świąteczno-noworoczny" – wynika z najnowszej ankiety dotyczącej sytuacji w branży.

Również dane dotyczące przyjętych rezerwacji na kolejne trzy miesiące wskazują na pogorszenie się prognoz w stosunku do ankiety sprzed miesiąca, a więc jeszcze słabszy miesiąc bieżący i niepokojąco niskie obłożenie w kolejnych.

Reklama

Z badania wynika, że wśród hotelarzy przeważa nastrój pesymistyczny – taką odpowiedź zaznaczyło 55 proc. ankietowanych, ale jest to o 12 pkt. proc. mniej niż trzy miesiące temu.

"Głównymi powodami pesymistycznych perspektyw są: obawy o dalszy wzrost kosztów działalności (62 proc. respondentów) oraz załamanie się popytu i spadek przychodów (42 proc.). W jednakowym stopniu (13 proc.) respondenci martwią się wojną na Ukrainie i jej konsekwencjami w turystyce, brakami w zatrudnieniu oraz wzrostem obciążeń podatkowych" - napisano.

W ankiecie przeprowadzonej w dniach 9-13 stycznia wzięło udział 150 hoteli zlokalizowanych we wszystkich województwach. (PAP Biznes)

map/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Ja już pożegnałem polskich zdzierców i wybieram wypoczynek za granicą. Ceny w Polsce wzrosły zdecydowanie powyżej poziomu w innych krajach, które znam. Rozumiem wzrost kosztów ale chęć skubania bo jest inflacja i naiwny klient i tak zapłaci? Nie! Wolę niższe ceny za granicą przy wyższym poziomie usług i uśmiechniętej , miłej obsłudze.Ja już pożegnałem polskich zdzierców i wybieram wypoczynek za granicą. Ceny w Polsce wzrosły zdecydowanie powyżej poziomu w innych krajach, które znam. Rozumiem wzrost kosztów ale chęć skubania bo jest inflacja i naiwny klient i tak zapłaci? Nie! Wolę niższe ceny za granicą przy wyższym poziomie usług i uśmiechniętej , miłej obsłudze. Coś, co jest rzadkością w Polsce.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki