REKLAMA

Groclin ma porozumienie ws. finansowania inwestycji w elektromobilność

2021-07-07 16:34
publikacja
2021-07-07 16:34
Groclin ma porozumienie ws. finansowania inwestycji w elektromobilność
Groclin ma porozumienie ws. finansowania inwestycji w elektromobilność
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Groclin zawarł porozumienie z udziałowcami spółki Futureo (eGroclin) i swoim akcjonariuszem Gerstner Managementholding (GMH) w sprawie finansowania inwestycji związanych z zaangażowaniem w sektor elektromobilności - podała spółka w komunikacie.

Porozumienie przewiduje dokapitalizowanie przez GMH Groclinu kwotą 2 mln zł w drodze objęcia akcji, które zostaną wyemitowane w subskrypcji prywatnej oraz podjęcie działań prowadzących do zamiany udziałów posiadanych przez wspólników eGroclin na akcje Groclinu, które spółka wyemituje w ramach podwyższenia kapitału zakładowego.

Jak podano, porozumienie ma charakter warunkowy, a warunkiem jego wejścia w życie jest zatwierdzenie porozumienia przez radę nadzorczą spółki oraz podjęcie przez walne Groclinu stosownych uchwał.

NWZ Groclinu zostało zaplanowane na 6 sierpnia.

"Zarząd emitenta wyjaśnia, że podjął decyzję o zawarciu porozumienia, kierując się aktualną sytuacją na rynku papierów wartościowych, jak również zbiegiem okresu wakacyjnego z czasem niezbędnego dokapitalizowania emitenta, które może utrudnić przeprowadzenie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach publicznej oferty subskrypcji akcji spółki" - napisano w komunikacie.

"Celem działań podjętych przez zarząd oraz akcjonariusza GMH jest odbudowa rynkowego potencjału marki Groclin prowadząca do wzrostu wartości spółki. Zarząd spółki przyjmuje, że powyższe działania pozwolą zabezpieczyć finansowanie i realizację procesu przejścia emitenta do segmentu elektromobilności" - dodano.

Pod koniec kwietnia Groclin informował, że w obliczu trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej zdecydował, iż założenia nowej strategii spółki obejmą zaangażowanie w elektromobilność, OZE oraz w sektorze inteligentnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego.(PAP Biznes)

pel/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki