REKLAMA

Groclin chce wejść w elektromobilność, OZE i rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego

2021-04-28 09:48
publikacja
2021-04-28 09:48
Groclin chce wejść w elektromobilność, OZE i rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego
Groclin chce wejść w elektromobilność, OZE i rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego
/ FORUM

Groclin w obliczu trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej zdecydował, że założenia nowej strategii spółki obejmą zaangażowanie w elektromobilność, OZE oraz w sektorze inteligentnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego - poinformował Groclin w komunikacie.

Decydując się na zaangażowanie w nowe obszary, zarząd spółki będzie rekomendował akcjonariuszom podjęcie uchwał umożliwiających pozyskanie środków na inwestycje w projekty.

Groclin podał, że prowadzone od szeregu lat procesy restrukturyzacyjne, których celem było dostosowanie działalności do warunków rynkowych i osiągnięcie stałego poziomu rentowności zostały zniweczone na skutek załamania branży motoryzacyjnej w 2020 roku z powodu pandemii.

"Pomimo podejmowania wielu wysiłków zarządowi spółki nie udało się odbudować dotychczasowego (sprzed okresu pandemii) potencjału. Podejmowane działania obejmowały pozyskanie nowych klientów z branż okołomotoryzacyjnych, jak również możliwość wejścia w alianse z innymi producentami/wytwórcami poszyć oraz oferujących dostawy dla przemysłu motoryzacyjnego, a także pozyskanie inwestora dla spółki" - napisano w komunikacie Groclinu.

Zarząd od 2018 roku poszukiwał alternatywy dla kontynuowania działalności oraz rozwoju grupy. Jednocześnie działania te, z uwagi na sytuację finansową Emitenta, miały w założeniu maksymalne ograniczenie kosztów. W roku 2018 główny akcjonariusz tj. Gerstner Managementholding GmbH rozpoczął realizację projektu pilotażowego związanego z budową nowoczesnego portalu rowerowego jako wstępu do budowy bazy dla rozpoczęcia produkcji/sprzedaży rowerów. Całość projektu została zrealizowana ze środków własnych GMH.

Realizacja drugiego etapu projektu rozpoczęła się w roku 2020 i objęła projekt budowy/produkcji rowerów elektrycznych pod marką Groclin. Projekt zakładał produkcję próbnej partii rowerów oraz akcesoriów do rowerów elektrycznych w postaci stacji ładujących. Pozytywne efekty, jak również bardzo obiecujące prognozy spowodowały, że zarząd Groclin zdecydował teraz o pełnym zaangażowaniu w realizację projektu i rozpoczęciu jego przejęcia od spółki eGroclin.

Obecnie prowadzony jest proces wyceny tej spółki i w zależności od decyzji akcjonariuszy profil działalności Groclinu zostanie rozszerzony o produkcję i sprzedaż rowerów elektrycznych. Zarząd zastrzega, że kontynuacja tego projektu będzie wymagała przeprowadzenia znaczących inwestycji.

Projekt zaangażowania w oferowanie inteligentnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego Groclin również prowadzi ze spółką powiązaną z GMH tj. Automatiq. Jest to drugi kluczowy projekt prowadzony przez GMH we współpracy z Groclinem, którego celem jest zaoferowanie pakietu świadczeń z dziedziny inteligentnych domów. Projekt jest prowadzony od kilku lat, przeszedł już wszystkie fazy oceny akceptacji rynkowej i obecnie Automatiq oferuje na rynku usługi w zakresie montażu szeregu instalacji służących do obsługi domów mieszkalnych oraz mieszkań.

"Włączenie tego rentownego projektu w struktury emitenta pozwoli na poprawę pozycji rynkowej oraz poszerzenie oferty i uzyskanie znacznie większego efektu skali" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki