REKLAMA

Groclin chce sprzedać aktywa produkcyjne na Ukrainie

2020-04-03 15:28
publikacja
2020-04-03 15:28

Groclin udzielił 2 kwietnia wyłączności GST AutoLeather Inc. na nabycie aktywów produkcyjnych na Ukrainie za ok.4,5 mln USD - podała spółka w komunikacie.

fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"Aktualny model funkcjonowania emitenta (obejmujący skoncentrowanie produkcji na Ukrainie) powoduje, że spółka nie ma możliwości efektywnego wykorzystania programów pomocowych oferowanych polskim przedsiębiorcom, ponieważ znacząca część działalności produkcyjnej i związanych z tym kosztów, jest obecnie zlokalizowana na terytorium Ukrainy w spółce zależnej Groclin-Karpaty spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Dodatkowo spółka boryka się z bieżącymi problemami jakie pojawiają się w związku z ograniczeniami, które stopniowo wprowadzają władze Ukrainy" - napisano.

W związku z zaistniałą sytuacją, Groclin podjął decyzję o rozpoczęciu procesu sprzedaży aktywów produkcyjnych zlokalizowanych na terytorium Ukrainy.

Spółka w czwartek 2 kwietnia podpisała porozumienie z GST AutoLeather Inc. porozumienie dot. udzielenia GST wyłączności na 90 dni na nabycie aktywów produkcyjnych, ich due diligence oraz określiła szacunkową wartość transakcji na poziomie 4,5 mln USD.

Podpisane porozumienie nie zobowiązuje GST do nabycia aktywów, a stanowi ustalenie podstawowych parametrów ewentualnej przyszłej transakcji.

Niezależnie od powyższego Groclin nadal podejmuje działania, które pozwolą na ograniczenie kosztów prowadzonej działalności oraz rozważa czasową zmianę profilu działalności prowadzonej na Ukrainie. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
konfidel
Podejmuje już dobrych kilka lat

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki