REKLAMA

Ateński Akropol ponownie otwarty dla zwiedzających

2020-05-18 12:02
publikacja
2020-05-18 12:02

Od poniedziałku w Atenach zwiedzający ponownie będą mogli odwiedzić Akropol oraz 200 innych obiektów archeologicznych w Grecji. To efekt wejścia w życie pierwszej fazy "odmrażania" sfery kultury w Grecji.

/ fot. COSTAS BALTAS / Reuters

W uroczystości otwarcia wzgórza wzięła udział prezydent Grecji Ekaterini Sakielaropulu. Jak zauważa agencja AFP, mimo że Akropol jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Aten, podczas ceremonii otwarcia nie było tłumów.

Obiekty archeologiczne zostały otwarte po ponad dwóch miesiącach restrykcji i są pierwszymi placówkami, które ponownie wznowiły działalność. Według planu ministerstwa kultury, od początku czerwca otwarte mają zostać kina letnie, od 15 czerwca - muzea, a wystawy i inne wydarzenia kulturalne - od 15 lipca.

We wszystkich placówkach obowiązywać będą zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego, w tym limit mogących przebywać tam osób.

Grecja to jeden z krajów Europy, któremu udało się uniknąć dużej liczby zachorowań i zgonów, związanych z pandemią koronawirusa. Wykryto tam dotychczas 2834 przypadki koronawirusa, a zmarły 163 osoby. W niedzielę w całym kraju odnotowano 22 nowe zakażenia. (PAP)

osk/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki