REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Gowin zapowiada projekt ws. kontraktów branżowych

2021-05-24 10:00
publikacja
2021-05-24 10:00
Gowin zapowiada projekt ws. kontraktów branżowych
Gowin zapowiada projekt ws. kontraktów branżowych
fot. ASW / / ArtService

Na przełomie maja i czerwca przedstawimy projekt dokumentu ws. kontraktów branżowych, które umożliwią wsparcie konkretnych branż gospodarki np. przez odpowiednie legislacje, kontrakty badawcze - powiedział w poniedziałek na Europejskim Kongresie Gospodarczym wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin, pytany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego o reformy planowane przez rząd Zjednoczonej Prawicy w zakresie wsparcia przedsiębiorczości, wskazał, że "pandemia odsłoniła potrzebę uzupełnienia tego (dotychczasowych działań - PAP) o działania sektorowe".

Wicepremier stwierdził, że w związku z koniecznością zdefiniowania branż, które potrzebują w Polsce wsparcia sektorowego, kierowane przez niego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii we współpracy z ekspertami stworzyło "Białą Księgę Barier", w której wyodrębniono branże mające największy potencjał rozwojowy.

"Są tam zarówno branże tradycyjnie będące silną stroną polskiej gospodarki - przemysł meblowy, chemiczny, rolno-spożywczy, ale są też branże nowe, branże przyszłości" - powiedział wicepremier. "Do każdej z nich przez dialog z nimi będziemy wypracowywać konkretne instrumenty wsparcia. Chcielibyśmy zawierać z nimi coś na kształt kontraktów branżowych, pozwalających na wsparcie np. przez odpowiednie legislacje, kontrakty badawcze, w zamian za co branża decydowałaby się np. na obniżenie emisji CO2" - wyjaśnił Gowin.

"Na przełomie maja i czerwca przedstawimy projekt dokumentu, obecnie wymaga on konsultacji z szerokim kręgiem polskich przedsiębiorców" - zapowiedział polityk. Jak dodał, obecnie istnieją dwie wersje tego dokumentu - jedna na poziomie resortowym, która powinna być po konsultacjach gotowa "do września" i wersja na poziomie rządowym, "która wymaga jeszcze dużego nakładu pracy".

Jak powiedział Gowin, "sądzę, że może ona być gotowa na koniec roku". (PAP)

mfr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marxs
myslę że PISairze w czasie 5 lat swoich nierządów zutylizowali co najmniej 1000 mld zł głupota czy sabotaż?a może i jedno i drugie

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki