REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Gorące spółki na maj? Agora zamiast CD Projektu

2015-04-27 13:36
publikacja
2015-04-27 13:36
Gorące spółki na maj? Agora zamiast CD Projektu
Gorące spółki na maj? Agora zamiast CD Projektu
/ EastNews

DM BOŚ zaktualizował swoją listę hot-picków na najbliższy miesiąc. Do grona polecanych przez analityków spółek dodano PGNiG, Emperię, Elektrobudowę, Orange i Agorę, usunięto z niej z kolei Kopex, CD Projekt i Stomil Sanok. Zmiany nastąpiły także w liście maruderów.

Na wybór Agory wpłynęły pozytywne oczekiwania dotyczące wyników na poziomie EBITDA za I kwartał 2015 roku. Usunięcie z portfela producenta "Wiedźmina" to z kolei konsekwencja m.in. silnych wzrostów, jakie CD Projekt notował w ostatnich miesiącach. W maju będzie miała miejsce premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" - najbardziej wyczekiwanej gry 2015 roku - która w dużej mierze odpowiada za hossę na akcjach CDP.

Po zmianach na pełnej liście top-pick znajdują się Agora, Asseco SEE, BSC Drukarnia Opakowań, CCC, Ciech, Comarch, Comp, Duon, Elektrobudowa, Emperia, Ergis, Herkules, Lena Lighting, Mercator, Netia, Neuca, Orange, PGNiG, PKN Orlen, Robyg, Tell, Unibep, Vistula.

Z kolei do listy potencjalnych rozczarowań analitycy DM BOŚ dodali Asbis, Alior, Arctic Paper i Asseco Poland. Oprócz czterech wspomnianych spółek listę maruderów tworzą obecnie także Alma Market, CI Games, Ceramika Nowa Gala, Decora, Forte, GTC, LPP i Radpol. Z listy usunięto Getin Noble

W zeszłym miesiącu portfel DM BOŚ zarobił 1,5% i okazał się o 0,1 pp. gorszy od indeksu WIG (+1.6%). Historycznie jednak liczby przemawiają na korzyść analityków. Od marca 2008 roku portfel DM BOŚ zyskał aż 2 626% w porównaniu do 15,5% wypracowanych przez WIG.

Raport został wydany 19 kwietnia, upubliczniono go natomiast 27 kwietnia.

/at

Źródło:Bankier24
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Wielki_Sukces
Buahahaaa, to trafili z cederedem, ;-)
~antykomuch
chyba gorące kartofle
~a_to_zagadka
wzmożony PO-pyt na GWno przed wyborami które WSI raczej uwali - ciekawe :)
~mmmma
ehhh boś i ich lista.. jak coś chcą sprzedać to rekomendują to, a jak już sprzedadzą to dopisują do listy maruderów <żygi>

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki