REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Google zweryfikuje pracę dziennikarzy

2016-10-18 10:29
publikacja
2016-10-18 10:29

Google wprowadza nową usługę dla aplikacji mobilnych, dzięki której sprawdzone i rzetelne wiadomości będą oznaczone tagiem "Fact-checking". Ich zweryfikowanie będzie przeprowadzane przez uznane strony zajmujące się oceną rzetelności przedstawionych faktów. 

fot. Armin Durgut / / FORUM

Na początek Stany Zjednoczone i Wielka Brytania będą mogły korzystać z nowej usługi Google'a, która polegać będzie na oznaczeniu wiadomości tagiem "Fact-checking", jednak można spodziewać się rozszerzenia tej aplikacji na pozostałe kraje. Informacja od Google'a będzie pojawiać się tuż pod nagłówkiem w sekcji "Wiadomości" - donosi serwis Engadget.com. 

Google przedstawiło taką informację na swoim blogu. Wprowadzenie tagu "Fact-checking" ma zdaniem firmy wspierać użytkowników korzystających z sekcji "Wiadomości" i powiązanej z nią aplikacji dla urządzeń mobilnych. Publikowane informacje mają pochodzić ze sprawdzonych stron zajmujących się weryfikacją faktów.

W tej chwili Google oferuje polskim użytkownikom inne oznaczenia pojawiające się przy wiadomościach i są to: "Obszerne/szczegółowe", "Świat", "Opinie" czy "Często cytowane". 

WSZ

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~nieusatysfakcjonowan
o tak, google to gwarancja rzetelnej informacji, huehuehe. Chcą decydować, co jest faktem, a co nie. Zaraz się dowiemy, że prezydentem jest Bronek,a premierem Rysiek.
~tm
A kto będzie weryfikował google.
~abc
W polskiej wersji "Fact-checking" każdy będzie mógł sprawdzić "rzetelności przedstawionych faktów" na portalu gazety wyborczej
~zez
Kto za to zweryfikuje te "rzetelne" strony, które będą weryfikować informacje? Google próbuje tylko zaciemnić obraz stwarzając wrażenie, że coś jest informacją prawdziwą. Potem się okaże, że np informacje z Polski będzie "weryfikować" GW a te z USA - CNN...
~abc
Brawo Jasiu, dokładnie o to chodzi, weryfikacja "faktów" ma się odbywać w CNN albo w GW :)
~aaa
A gw Ile bedzie musialo zaplacic za taki certyfikat "rzetelnosci" dziennikarskiej?
~pbx
GW nie potrzebuje żadnego certyfikatu - to porządne lewicowe medium z samą prawdą i tylko prawdą.
Linki będą się pojawiały przy wiadomościach dziennikarzy o zboczeniu wolnościowym lub prawicowym żeby każdy mógł sobie w GW sprawdzić że kompletne bzdury wypisują
~aaa
A gw Ile bedzie musialo zaplacic za taki certyfikat "rzetelnosci" dziennikarskiej?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki