Google zaprezentował nowe smartfony i nie tylko

redaktor Bankier.pl

Google podczas wczorajszej konferencji w San Francisco zaprezentował smartfona Pixel. To pierwszy telefon całkowicie stworzony przez firmę. Jednak Google Pixel to nie jedyne nowe urządzenie, które pokazał technologiczny gigant.

Urządzenia zaprezentowane przez Google podczas wtorkowej konferencji
Urządzenia zaprezentowane przez Google podczas wtorkowej konferencji (fot. Beck Diefenbach / FORUM)

Informacje o premierze smartfonów Google’a wyciekły jeszcze przed wczorajszą konferencją. Pierwsze zdjęcia telefonów wraz z krótką specyfikacją pojawiły się na stronach niektórych amerykańskich telekomów. Wszystkie przecieki się potwierdziły. Pixel to model z 5-calowym wyświetlaczem, wersja XL – z 5,5. Trudno nie doszukać się tu inspiracji smartfonami Apple’a. Rozmiar ekranu to jedyna różnica między świeżo zaprezentowanymi telefonami Google’a. Oba modele są wyposażone w system Android 7.1. Będą dostępne w sprzedaży w USA, Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Podstawowa wersja smartfona kosztuje 649 dolarów, powiększona – 769.

Google pochwalił się, że czynnikiem wyróżniającym Pixele na tle konkurencji jest szybki czas ładowania baterii. 15-minutowe zasilanie ma zapewnić energię na cały dzień. Ważną funkcją jest także aparat fotograficzny – jak deklaruje Google, powołując się na oceny serwisu DxOMark, to najlepszy smartfonowy aparat na rynku. Tylny ma 12 megapikseli, przedni – 8. Na Pixelach zainstalowany jest inteligentny asystent, Google Assistant, z którym można porozumieć się za pomocą mowy. Firma chwali się, że udziela on odpowiedzi z dokładnością 93,9 proc.

Google określiło wtorkową konferencję jako największą prezentację sprzętu w jej historii. Światło dzienne ujrzało też Google Home – asystent, za pomocą którego można sterować urządzeniami domowymi. Innymi produktami pokazanymi we wtorek w San Francisco były też Daydream View – gogle wirtualnej rzeczywistości, które mogą posłużyć do gier czy oglądania filmów i Google WiFi – inteligentny router. Można nim sterować z poziomu aplikacji i kontrolować, ile osób aktualnie jest podłączonych do sieci oraz blokować poszczególnych użytkowników. Pokazano też Chromecast Ultra - odtwarzacz pozwalający na przesyłanie multimediów do telewizora. Dzięki nowej wersji będzie można m.in. obejrzeć filmy w rozdzielczości 4K.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~bywalec

Jachimczyk tam był!

! Odpowiedz
7 0 ~Anonim

Wsyscy co maja telefony komórkowe z sieci Orange musi im na telefonie zamiast tej sieci pisać Heyah i dac im pakiet z nielimitowanymi smsami rozmowami mms i na stacjionarne do wsytkich sieci dzisiaj ma to byc zrobione czekam

! Odpowiedz
6 0 ~Anonim

Na zawsze znika z telefonów komórkowych sieć Orange od dzisiaj juz nie ma tej sieci na telefonach komórkowych

! Odpowiedz
0 4 ~Wiesiek

Specyfikacja nawet fajna, cena już trochę mniej. Nadal wole One Plus 3.

! Odpowiedz
1 0 ~DoktOr

Potwierdzam :)

Obawiałem się troszku mojego zakupu OP3 kiedy dowiedziałem się ze wychodzi PIXEL ale jak się okazuje cena nie jest na tyle dobra żeby na tą chwilę był opłacalny :)

! Odpowiedz
0 2 ~oko

Po co dawać większą baterie jak można dalej szukać gniazdka choćby na chwile.

! Odpowiedz
1 2 ~sz

TYLNY, a nie "tylni"

! Odpowiedz
1 7 ~Marta

cenowo przegieli pałę

! Odpowiedz
0 0 ~Camprisi

Zapomnieli dodać, że ceny pewnie dotyczą USA, a więc u nas to będzie cena praktycznie identyczna jak iphone'a.

! Odpowiedz
0 18 ~ala

Szału nie ma. Rozwój smartfonów zakończył się.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.