REKLAMA

Współtwórca wyszukiwarki Google przenosi majątek do raju podatkowego

2021-02-08 10:55
publikacja
2021-02-08 10:55
Współtwórca wyszukiwarki Google przenosi majątek do raju podatkowego
Współtwórca wyszukiwarki Google przenosi majątek do raju podatkowego
fot. Carlo Allegri / / Reuters

Współtwórca wyszukiwarki Google Sergey Brin przenosi swój majątek do Singapuru. Azjatyckie miasto jest jednym z najłatwiejszych miejsc na świecie do prowadzenia biznesu, zachęca m.in. niskim podatkami i szeregiem zwolnień – informuje BBC.

Sergey Brin, współtwórca wyszukiwarki Google, dołączył do grona najbogatszych osób, które przenoszą tzw. rodzinne biura do Azji. Amerykański przedsiębiorca pod koniec 2020 r. otworzył oddział swojej firmy Bayshore Global Management w Singapurze – podaje BBC. 

Biuro rodzinne (z ang. family office) to firma inwestycyjna zarządzająca majątkiem zamożnych osób oraz całych rodzin. W Singapurze jest około 200 biur jednorodzinnych zarządzających aktywami o wartości około 20 miliardów dolarów, informuje BBC. Brin nie jest pierwszym przedsiębiorcom przenoszącym biuro rodzinne do Azji, na ten krok zdecydował się m.in. założyciel funduszu hedgingowego Bridgewater Associates Ray Dalio (majątek: 17 mld dolarów).

Bank Światowy wskazuje Singapur jako drugie miasto w Azji, w którym najłatwiej prowadzić biznes. Wiele bogatych rodzin wybiera Singapur na miejsce do prowadzenia firmy inwestycyjnej. Zachęcające są m.in. niskie podatki oraz szereg zwolnień podatkowych dla prywatnych przedsiębiorstw inwestycyjnych.

Sergey Brin jest współtwórcą wyszukiwarki internetowej Google. W latach 2015-2019 był prezesem spółki matki Google - firmy Alphabet. Brin znajduje się na dziewiątym miejscu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem szacowanym na 86,5 mld dolarów.

DF

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (14)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ciekawe dlaczego nie do Maskwy (gdzie radiłsa) albo Izraela? Wot i zagwożdżka :)
dlaczego_nie
Niesamowite jak ciemny lud martwi się o milionerów....
jan-kowalski
Ciekawe, jaki wpływ na decyzję p. Brin'a miała wygrana Joe Biden'a? - którego Google "bezstronnie i obiektywnie" popierał przecież w ostatnich wyborach...
Czyżby raj na Ziemi, który ma w USA zapanować za kadencji obecnego prezydenta i jego zastępczyni (właściwie już zaczyna), nie był aż tak rajski, i konserwatywny
Ciekawe, jaki wpływ na decyzję p. Brin'a miała wygrana Joe Biden'a? - którego Google "bezstronnie i obiektywnie" popierał przecież w ostatnich wyborach...
Czyżby raj na Ziemi, który ma w USA zapanować za kadencji obecnego prezydenta i jego zastępczyni (właściwie już zaczyna), nie był aż tak rajski, i konserwatywny Singapur okazał się być lepszą propozycją?
Nie ma to jak uszczęśliwianie innych na siłę, gdy samemu z tego uszczęśliwiania można być wyłączonym - szkoda tylko tych 75 milionów Amerykanów, która nie głosowała na obecnego prezydenta, a będzie musiała się z nim męczyć, nie mogąc tak jak Brin uciec z USA do Singapuru.
anty12
Przestraszyl si eze komuch doszedl do wladzy w USA, ktory bedzei zabierac bogatym i dawac holocie. Brwao dla tego pana. To samo zrobilbym/.
grab
Ty nawet nie jesteś komuchem, jesteś nikim.
and00
Czyli w skrócie- Uciekł do raju podatkowego żeby nie płacić podatków, podobnie jak Google/Alphabet
I po co piszecie że w Singapurze łatwo otworzyć działalność?
Myślicie że dla niego miało to znaczenie?
Bo nie musiał po urzędach latać i załatwiać?

abcx
W USA ma teraz zapanować powszechny dobrobyt i szczęście a ten Pan ucieka? Oj nie ładnie... najlepiej odstrzelić żeby był przykład dla innych...
bankster-kreator
Ten pan doskonale wie co się świeci w najbliższym czasie. Dlatego przenosi kapitał.
jaszczomp-
”Brin nie jest pierwszym przedsiębiorcom...."

litości...!
dziki_losos
Jest jakiś gramatyczny odpowiednik coup de grâce?

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki