Rusza Google Play Pass. Aplikacje za miesięczny abonament

Google uruchamia usługę Google Play Pass. Za miesięczny abonament użytkownicy otrzymają dostęp do kilkuset płatnych aplikacji i gier.

(fot. Google / )

Jako pierwsi z Google Play Pass mogą korzystać użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Usługa wkrótce ma trafić także do Europy. Standardowy miesięczny dostęp kosztuje 4,99 dol. (niespełna 20 zł według kursu z 24.09.2019). W ramach jednego abonamentu z usługi może korzystać sześciu członków rodziny.

Wraz z uruchomieniem usługi Google przygotowało promocje. To 10-dniowy okres próbny i tańszy, kosztujący 1,99 dol. (ok. 8 zł) miesięcznie abonament przez pierwszy rok korzystania z usługi.

Z Google Play Pass mogą skorzystać jedynie użytkownicy smartfonów z Androidem. Warunkiem jest także założenie konta Google. W ramach abonamentu, jak na razie, można skorzystać z 350 płatnych aplikacji i gier, aczkolwiek ich liczba ma w przyszłości wzrosnąć. Inną z zalet Google Play Pass jest brak reklam.

To m.in. aplikacja pogodowa Accuweather, Pic Stitch pozwalająca tworzyć kolaże ze zdjęć czy Facetune służąca do przeróbek zdjęć, które bez abonamentu kosztują 3,99 dol.

Google Play Pass ma być odpowiedzią na uruchomiony przed tygodniem przez Apple serwis Arcade, który pozwala na korzystanie z płatnych gier w oparciu o abonament. Usługa Apple Arcade kosztuje w Polsce 24,99 zł miesięcznie. Jeśli amerykańskie stawki na korzystanie z Google Play Pass zostałyby przeniesione wprost na polski rynek, dostęp powinien kosztować ok. 20 zł.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 degrengolada

"Google Play Pass to m.in. aplikacja pogodowa Accuweather, Pic Stitch pozwalająca tworzyć kolaże ze zdjęć czy Facetune służąca do przeróbek zdjęć, które bez abonamentu kosztują 3,99 dol."

naprawdę miałbym płacić abonament żeby zobaczyć pogodę czy tworzyć kolaże ze zdjęć?

pogodę to ja mogę sobie zobaczyć wszędzie, a przerabiać zdjęć nie będę na smartfonie tylko na porządnym monitorze.

Muszą się bardziej postarać z reklamowaniem swojego produktu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.