REKLAMA

Google rusza z nowym komunikatorem do wideorozmów - Google Duo

Agnieszka Ślęzak2016-08-16 15:38redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-08-16 15:38

Google wystartowało dziś z nowym komunikatorem – Google Duo, który ma służyć do przeprowadzania rozmów wideo. Aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store.

fot. Armin Durgut / / FORUM

Główną cechą Google Duo ma być prostota w dostępie. Aby móc korzystać z komunikatora, nie trzeba mieć konta Google ani skrzynki w Gmailu. Wystarczy, że rozmówcy będą mieli zainstalowaną aplikację, w której zarejestrują swój numer telefonu. Inny komunikator firmy, Hangouts, wymaga posiadania konta Google. Jednak, w odróżnieniu do Hangouts, Google Duo nie pozwala na przeprowadzanie rozmów grupowych. Google chwali się także prostym interfejsem aplikacji.

Google Duo działa na systemach operacyjnych Android i iOS. Do korzystania z aplikacji potrzebne jest połączenie internetowe. Google Duo można używać zarówno przez WiFi, jak i sieć komórkową. Co więcej, komunikator może przełączać się między nimi i dostosowywać do szybkości połączenia. Jeżeli to okaże się za wolne, Google Duo wyłączy wideo, ale wciąż będzie możliwa rozmowa audio.

Inną nowością, którą zaprezentowało Google w swoim nowym komunikatorze, jest funkcja „Puk, puk”. Dzięki niej użytkownik może przez 30 sekund podejrzeć swojego rozmówcę jeszcze przed odebraniem połączenia. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników Androida nawet przy blokadzie ekranu. Posiadacze iPhone’ów, aby skorzystać z podglądu, muszą mieć już włączoną aplikację.

Po co Google’owi kolejny komunikator do przeprowadzania wideorozmów? Jak poinformowali przedstawiciele firmy, Hangouts ma być w przyszłości przeznaczony dla klientów biznesowych, zaś Duo ma skupić się na użytkownikach indywidualnych.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Wprowadzony-w-błąd
Fajnie by było, gdybyście nie wprowadzali polskich użytkowników Androida w błąd. Aplikacja nie jest jeszcze dostępna w polskim sklepie Google.
~h7
jak zrobią to na linuxie to pogadamy
najlepiej w wersji arm,x86,amd i spark
~mm
Standardowo nie ma wersji na windows phone, jak z każdą aplikacja. Ich udział w rynku smartphoneow dąży do zera z prawej strony
~Nicola
Ekran zablokowany, a nasz smartfon i tak wysyła BEZ PRZERWY strumień wideo z naszego aparatu, tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał skorzystać z opcji "puk puk" w Google duo.
Nie mówię o tym jaki to generuje transfer i opłaty, ale POMYŚLCIE, google i inni "upoważnieni" mają cały czas wasz podgląd.
Ekran zablokowany, a nasz smartfon i tak wysyła BEZ PRZERWY strumień wideo z naszego aparatu, tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał skorzystać z opcji "puk puk" w Google duo.
Nie mówię o tym jaki to generuje transfer i opłaty, ale POMYŚLCIE, google i inni "upoważnieni" mają cały czas wasz podgląd. Fajna apka, trzeba być niespełna rozumu aby to dobrowolnie instalować. Zresztą ludzi bardziej obeznani już od lat zasłaniają mikrofony i kamery w tabletach, laptopach, itd. - widocznie wiedzą coś co dla reszty jest - teorią spiskową.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki