REKLAMA
PIT 2023

Google i Levi's wprowadzają "inteligentną kurtkę"

2019-10-08 10:00
publikacja
2019-10-08 10:00

Obsługa smartfonu na pomocą gestów wykonywanych na rękawie? To możliwe - Google i Levi’s wprowadzają na rynek „inteligentną kurtkę". 

fot. Levis / / You Tube

„Inteligentna kurtka” jest już w sprzedaży. Umożliwi wykonywanie czynności na smartfonie bez fizycznego kontaktu z urządzeniem. Kurtka dostępna jest w dwóch wariantach cenowych. Pierwszy model za 198 dolarów, czyli około 780 zł oraz drugi, cieplejszy wariant za 248 dolarów, czyli około 980 zł.

Lewy rękaw kurtki wykonany jest z tkaniny, która działa jak panel dotykowy. Za pomocą ruchów wykonanych na materiale można obsługiwać funkcje w telefonie. Panel dotykowy umożliwia odbieranie połączeń, wybieranie numerów, odtwarzanie muzyki oraz robienie zdjęć. Wszystkie czynności można wykonywać bez wyciągania telefonu z kieszeni.

Smartfon wyposażony w odpowiednią aplikację łączy się „z ubraniem" za pomocą bluetooth. Kurtkę można prać w pralce, materiał jest wodoodporny. Użytkownicy muszą pamiętać o odpięciu miniaturowego komputera – Jacquard tag. Nowa technologia Google podpięta jest do kurtki w formie spinki. Urządzenie wytrzymuje około 2 dni na jednym ładowaniu.

Kurtkę można kupić w Australii, Francji, Japonii, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
grab
Jak zrobić zdjęcie nie wyciągając smartfona z kieszeni?
django odpowiada forfun
Normalnie. Trzeba podrapać się po jajach. Wtedy inteligentne okulary z aparatem robią zdjęcie.
mar100ek
Czy dzisiaj aby nie jest 1 kwietnia?...
forfun
a później gubią się gdy muszą napisać coś na kartce albo zawiązać normalne buty. ehh

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki