REKLAMA

Google: Zapłać rachunki przez Gmail

2015-03-25 11:29
publikacja
2015-03-25 11:29
google

Google pracuje nad nową funkcją Gmaila, która ma umożliwić jego użytkownikom otrzymywanie i płacenie rachunków z poziomu poczty e-mail – donosi amerykański „The Verge”.

Najnowsza usługa Google ma zapewnić obsługę rachunków poprzez Gmaila. / fot. iStockphoto / ThinkstockProjekt nowej funkcji poczty e-mail od Google ma nosić roboczą nazwę „Pony Express”. Aby skorzystać z możliwości opłacania rachunków e-mailowo, trzeba będzie podać szereg danych osobowych, o wiele bardziej rozszerzony niż w przypadku podawania swoich danych podczas zakładania standardowego konta Gmail.

Po zarejestrowaniu, rachunki będzie można odbierać i opłacać w obrębie konta Gmail. Gigantowi z Mountain View zależy, aby jego użytkownicy płacąc rachunki, nie przechodzili na strony swoich banków po otrzymaniu informacji o przyjściu danej faktury bądź rachunku.

Płatności mobilne dokonywane miałyby być poprzez Google Wallet, system pozwalający na m.in. przechowywanie danych kart kredytowych, debetowych oraz lojalnościowych i upominkowych, wykorzystujący technologię NFC.

Poza standardowymi płatnościami, w nowej usłudze Gmaila użytkownicy mają mieć możliwość zarządzania płatnościami wraz z innymi użytkownikami poczty Google. Takie rozwiązanie ma sprawdzić się w przypadku zarządzania domowymi finansami wśród małżeństw i pomiędzy współlokatorami.

Rozwój systemu płatności poprzez pocztę Gmail ma pomóc firmie w ekspansji na inne obszary.
W przyszłości, dzięki posiadaniu danych z kart kredytowych, Google miałoby ułatwioną drogę do uruchomienia m.in. usług w sektorze finansów osobistych lub pożyczkowym. Dane będą także mogły być wykorzystane w usprawnieniu w już istniejących usługach Google, takich jak m.in. serwis You Tube.

Na razie nie ma oficjalnej daty zaprezentowania usługi Pony Express. Według serwisu Recode.net planowana premiera datowana jest na czwarty kwartał 2015 roku. Nie jest wiadome, czy z nowej usługi będzie można skorzystać w wymiarze globalnym, czy tylko w wybranych przez Google krajach.

MM

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Tosia
Widać trend wychodzenia do klienta. To dobra tendencja, sama się o tym przekonałam biorąc pożyczkę w ferratum banku. Okazuje się, że można dostać kasę szybko i bez miliona dokumentów. Jakby nie mogło być tak wszędzie
~runkeeeper
Marta , ta "dobra tendencja" Googla, to nic innego jak wyciąganie jeszcze więcej informacji o poszczególnych lemingach. Mało im dane osobiste, to jeszcze teraz chcą dostać się do stanu twojego konta, aby potem znając twoje zainteresowania, a teraz info, jaką kasą dysponujesz , będą te dane podsyłać do kooperującymi Marta , ta "dobra tendencja" Googla, to nic innego jak wyciąganie jeszcze więcej informacji o poszczególnych lemingach. Mało im dane osobiste, to jeszcze teraz chcą dostać się do stanu twojego konta, aby potem znając twoje zainteresowania, a teraz info, jaką kasą dysponujesz , będą te dane podsyłać do kooperującymi z nimi różnymi korporacjami i reklamodawcami! Nie mówiąc on pełnej inwigilacji ! A ludziska już się z tego cieszą jak karp z nadchodzącej Wigilii!
~Maciej
Po kiego czorta kolejna namiastka banku? Mnie zbędna. Gugiel chce wiedzieć wszystko. Operacje finansowe z małżonkiem i wspołlokatorem? Nigdy nie zrobiłem żadnej.
~Przem
ciekaw jestem jak szybko Google porzuci ten projekt
~nie
już mam inne możliwości i tej nie potrzebuję, a poza tym nie ufam im
~potties
Myślę (ale też mam nadzieję), że wielu chętnych nie znajdą :)

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki