REKLAMA

Google Mapy pokażą ceny paliw na stacjach

Marcin Kaźmierczak2021-04-26 12:40redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-04-26 12:40
Google Mapy pokażą ceny paliw na stacjach
Google Mapy pokażą ceny paliw na stacjach
fot. Proxima Studio /

Kierowcy korzystający z Google Map i Android Auto mogą już sprawdzić aktualne ceny paliw na poszczególnych stacjach. Na razie jednak tylko na tych, które udostępniają swoje stawki.

Jak na razie nowa funkcja Google Map raczkuje. Swoje ceny udostępnia mniej niż połowa stacji. W mniejszych miastach ten odsetek jest jeszcze niższy. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Żeby dowiedzieć się, ile zapłacimy za paliwo, tankując na konkretnej stacji, musimy wpisać jej nazwę i adres w wyszukiwarce aplikacji Google Mapy. Jeśli stacja udostępnia ceny, stawka za najpopularniejszy rodzaj paliwa – Pb 95 lub ON – pojawi się już w widoku mapy. Klikając w ikonę stacji i wybierając zakładkę „Przegląd”, znajdziemy informacje na temat cen pozostałych rodzajów paliwa, o ile zostały one wpisane w informacje o stacji.

fot. Google Maps /

Ceny możemy znaleźć także, wpisując w wyszukiwarkę frazę „stacja paliw”. Wówczas wśród ikon stacji znajdujących się na zaznaczonym obszarze znajdziemy te, które korzystają z nowej funkcji Google Map.

W taki sam sposób z nowej funkcji mogą skorzystać użytkownicy Android Auto. Tak samo jak w przypadku Google Map w telefonie, dostępne informacje będą na razie ograniczone.

To nie jedyna nowa funkcja Google Map udostępniona w ostatnim czasie. Pod koniec marca informowaliśmy o możliwości wyboru trasy w oparciu o kryterium zużycia paliwa. Google Mapy niedawno zaczęły także informować o stanie powietrza i ostrzegać o smogu. Z kolei za pośrednictwem funkcji Live View umożliwiają nawigację wewnątrz budynków – np. na dworcach czy lotniskach.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
ryszard-taryfiarz
pewnie nikt nie będzie tam aktualizował cen i będzie nieużywalne. Najbardziej co znalazłem, że ma aktualne ceny to apka tutankuj
zenonn
Różnice w cenach są małe. Tankować należy po drodze, a nie jechać 5km bo 5gr na litrze taniej i zatankować 30l, by nic nie zyskać
shadow_xx
Niekoniecznie. Stacje niszowe jak Moya (eMila) czy Avia zwykle mają kilkanaście groszy taniej niż te bardziej znane. Przy tankowaniu pełnego zbiornika różnica to już kilkanaście złotych, co daje 2-3 litry więcej. W przypadku Moya można uzyskać kartę rabatową 5gr na litrze PB i ON, co jeszcze bardziej zwiększa różnicę Niekoniecznie. Stacje niszowe jak Moya (eMila) czy Avia zwykle mają kilkanaście groszy taniej niż te bardziej znane. Przy tankowaniu pełnego zbiornika różnica to już kilkanaście złotych, co daje 2-3 litry więcej. W przypadku Moya można uzyskać kartę rabatową 5gr na litrze PB i ON, co jeszcze bardziej zwiększa różnicę i cena wychodzi jak na stacjach przymarketowych - Auchan, carrefour.

Minus taki, że te sieci są mało rozbudowane i czasami ciężko znaleźć taką stację na trasie, którą akurat jedziemy, więc wtedy rzeczywiście nie ma sensu zjeżdżać z trasy dla tych kilkunastu złotych, ale jeżeli jest po drodze to dlaczego nie?

W mojej okolicy średnia cena za ON to 5,20 zł/ litr na tych bardziej popularnych stacjach. Auchanowa stacja ma po 4,99 zł, a że czasami jeżdżę tam na większe zakupy to przy okazji można zatankować.
ravauw
wszystkie auta tankuję na przy marketowych stacjach, paliwo to samo co z orlenu, cena mniejsza, nigdy zadnych problemow
piotr76
Od lat ta funkcja jest w Yanosiku, jakąś szczególną popularność się nie cieszy.
antek10
powinno tak byc z aptekami.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki