REKLAMA

Goldman Sachs tnie pozycje w walutach rynków wschodzących

Marek Wierciszewski2017-06-28 07:16
publikacja
2017-06-28 07:16

Towarzystwo inwestycyjne z grupy banku Goldman Sachs zmieniło na bardziej ostrożne nastawienie do walut krajów rozwijających się, wskazując na pojawiające się zagrożenia.

/ fot. Brendan McDermid / Reuters

Dynamika globalnego wzrostu słabnie, pozycjonowanie inwestorów jest zbytnio przechylone w stronę walut rynków wschodzących, a koniunktura na rynkach surowcowych osłabła. To wszystko to zły sygnał dla szeregu walut krajów emerging markets, zauważają w ubiegłotygodniowym raporcie specjaliści Goldman Sachs AM. Wśród walut, w których towarzystwo zmniejszyło zaangażowanie, znalazły się rosyjski rubel, indonezyjska rupia, południowoafrykański rand oraz meksykańskie peso.
 
Od początku roku waluty te umocniły się do dolara od 1,1 proc. w przypadku rupii, przez 3,6 proc. w przypadku rubla i 5,7 proc. w przypadku randa, do  14,8 proc. w przypadku peso, najsilniejszej waluty tego roku. Specjaliści Goldman Sachs AM poprawili jednak nastawienie do Argentyny, wskazując na poprawę kondycji finansów publicznych i mniej wrażliwe saldo rachunku bieżącego. Fundusze towarzystwa przeważają dług rządu w Buenos Aires, ponieważ rynek zbyt wysoko wycenia ryzyko polityczne w Argentynie, wynika z raportu.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Jojo
A major edek skacze plus minus
0.01.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki