REKLAMA

Goldman Sachs obniża prognozy cen złota

2021-02-25 15:56
publikacja
2021-02-25 15:56
fot. allstars / Shutterstock

Goldman Sachs obniża prognozy cen złota z 2300 dol. do 2000 dol. za uncję. Złoto nadal pozostanie atrakcyjnym kruszcem dla inwestorów, lecz w jego cenie widać już wyższe realne stopy procentowe - oceniają ekonomiści GS.

Jak czytamy w najnowszym raporcie GS poświęconym zmianom prognoz cen dla złota, zwiększenie globalnego wzrostu gospodarczego będzie korzystne dla złota przede wszystkim ze względu na zwiększenie siły nabywczej jego inwestorów. Zainteresowanie inwestycjami w ten kruszec ma również umacniać się dzięki ryzyku inflacyjnemu - ocenia Goldman Sachs.

Rok 2021 ma być w ocenie ekonomistów GS zbliżony do roku 2017, kiedy złoto drożało, nie zaś do 2013 r. kiedy odnotowano masowy odpływ inwestorów od zainteresowania tym kruszcem. Analitycy utrzymują, że złoto bardzo szybko reaguje na ryzyko, po czym stabilizuje się na nowym poziomie. Z sytuacją tego rodzaju miano do czynienia w 2013 r. oraz w 2016 r. po zwycięstwie prezydenta Donalda Trumpa. Złoto ustabilizowało się wówczas bardzo szybko zaraz po dostosowaniu wobec zmian w wycenie dolara.

W porównaniu do bitcoina złoto według GS pozostaje inwestycją obarczoną mniejszym ryzykiem, mimo powiązania wartości największej kryptowaluty świata z wyceną metali bazowych, która stała się widoczna w końcu ubiegłego roku. Goldman Sachs wskazał przy tym również na podatność bitcoina na wahania, która związana jest z aktywnością wpływowych inwestorów oraz ryzyka regulacyjnego. (PAP)

mfr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
cro
Też uważam, że to trend chwilowy... wystarczy popatrzeć na dodruk... smuci mnie trochę bo z miesiąc temu dokupiłem... a tu lepsza okazja mi przechodzi koło nosa...
Nie żebym żałował bo uważam że sięgnie gdzieś tak 2800-3000..$$
harrytracz
Warto pamiętać, że w przypadku dużych zwał na indeksach złoto początkowo chodzi tak jak rynki.
To kwestia tego ile jest tego "w papierze". Dopiero po kilku, kilkunastu sesjach kruszce zaczynają żyć swoim życiem :) Duża zwała -> okazja do kupna.
meryt
harrytracz "Dopiero po kilku, kilkunastu sesjach kruszce zaczynają żyć swoim życiem :)"

Lata 1980-1998 :)
marxs
to akurat prawda na ulicy Wall Street i w londyńskim City ustawiono już kubły na srebro i złoto każdy kto nie chce zapłacić za wywóz śmieci może tam zupełnie bezpłatnie pozbyć się niepotrzebnego złota i srebra przecie każdy rozumny po Wyższej Szkole Ekonomii w Pcimiu Dolnym wie że złoto i srebro to barbarzyński to akurat prawda na ulicy Wall Street i w londyńskim City ustawiono już kubły na srebro i złoto każdy kto nie chce zapłacić za wywóz śmieci może tam zupełnie bezpłatnie pozbyć się niepotrzebnego złota i srebra przecie każdy rozumny po Wyższej Szkole Ekonomii w Pcimiu Dolnym wie że złoto i srebro to barbarzyński relikt przeszłości bez żadnej wartości
marxs
hehe ale mam nosa lepszego niż Pinokio wczoraj naPISałem o Pcimiu Dolnym a dziś giga- afera z byłym wójtem Pcimia Panem Omajtkiem
oko1
Czyli czytaj ze zrozumieniem w najbliższym czasie złoto w górę ponad 2300$$ oz.
demeryt_69
Po jesieni 2008 chyba nie ma już nikogo, kto wierzyłby tej koszernej menażerii z Wall Street :)
harrytracz
Mnie taka informacja cieszy. Chętnie kupię fizyczne złoto taniej :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki