REKLAMA

Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Ekspert: Nie można dać szansy na zakażanie innych

2021-05-14 09:49
publikacja
2021-05-14 09:49
Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Ekspert: Nie można dać szansy na zakażanie innych
Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Ekspert: Nie można dać szansy na zakażanie innych
fot. Salvatore Allotta / / Shutterstock

Wprowadzenie godziny policyjnej lub zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się zaszczepić - proponuje w piątkowej rozmowie z Radiem Zet prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny ds. COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie.

Jak przekonuje prof. Parczewski, osobom, które nie chcą się szczepić, "nie można dać szansy na zakażanie innych".

Zdaniem eksperta nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko COVID-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi.

Zdaniem prof. Parczewskiego takim rozwiązaniem "mogłoby być np. wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakazu przemieszczania się między województwami" - czytamy na portalu Radia Zet.

W Polsce wykonano dotychczas więcej niż 15 mln szczepień przeciwko COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 4 mln osób. Jak wynika z rządowych statystyk z czwartku, dzienna liczba szczepień wyniosła ponad 410 tys. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
xiven
kto podnosi ręke na wolność powinien mieć rękę obciętą!
vancyklon
Adi się w grobie przewraca ale ze szczęścia. Te lewicowe durnie do spółki z mediami doprowadziły do tego, że za faszystę uznaje się tylko tego kto stanie na baczność i podniesie rękę do góry, co nie ma żadnego znaczenia. Tymczasem faszyzm jest po cichu wprowadzany za przyzwoleniem całego społeczeństwa, które Adi się w grobie przewraca ale ze szczęścia. Te lewicowe durnie do spółki z mediami doprowadziły do tego, że za faszystę uznaje się tylko tego kto stanie na baczność i podniesie rękę do góry, co nie ma żadnego znaczenia. Tymczasem faszyzm jest po cichu wprowadzany za przyzwoleniem całego społeczeństwa, które uznaje to za normalność, bo jest ogłupione przez lewicowych durniów i media.
iluminata
Tego pseudo profesorka miłosza parczewskiego najlepiej wyleczyć ampułką 9mm z jego chorych wizji!
harrytracz
Specjalnie puszczone bzdury jak ta uchwała z Wałbrzycha. Byle postraszyć, byle pogrozić. W sumie nie wiem tylko po co, skoro swój elektorat i tak już w majówkę zapędzili w kolejkę do szczepienia.
uczen_manueli_g
Po co zamieszczacie wypociny takiego śmiecia?
grab
A co ty zrobiłeś dobrego dla Polski i jakie masz wykształcenie aby wyrażać miarodajne opinie?
uczen_manueli_g odpowiada grab
https://www.youtube.com/watch?v=XGDJMggnpAc

To jest twój poziom... i kółeczko, i kółeczko, i kółeczko...
kryzysio
Totalitarny bandyta wymagający leczenia. Tylko w zakładzie zamkniętym.
taki-ktos-jak-ja
(...)"Drogi Pacjencie, mając na uwadze bezpieczeństwo Twoje i innych osób przebywających w szpitalu przed planowanym przyjęciem musisz mieć wykonany test w kierunku SARS COV 2. Zasada ta dotyczy również osób zaszczepionych, ponieważ szczepionki nie zapobiegają transmisji wirusa" – czytamy na stronie Szpitale (...)"Drogi Pacjencie, mając na uwadze bezpieczeństwo Twoje i innych osób przebywających w szpitalu przed planowanym przyjęciem musisz mieć wykonany test w kierunku SARS COV 2. Zasada ta dotyczy również osób zaszczepionych, ponieważ szczepionki nie zapobiegają transmisji wirusa" – czytamy na stronie Szpitale Pomorskie.ue (w tym wypadku zasada ta dotyczy Szpitala Morskiego im. PCK oraz Szpitala Św. Wincentego a Paulo w Gdyni).(...)"
Źródło" tygodnik Do Rzeczy

To jak to w końcu jest? Jaki sens mają szykany wobec niezaszczepionych?

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki