REKLAMA

Gobarto sprzedało Cedrobowi Zakłady Mięsne Silesia za 108,3 mln zł

2020-06-29 13:28, akt.2020-06-29 15:34
publikacja
2020-06-29 13:28
aktualizacja
2020-06-29 15:34

Gobarto sprzedało Cedrobowi akcje Zakładów Mięsnych Silesia za 108,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Gobarto sprzedało Cedrobowi Zakłady Mięsne Silesia za 108,3 mln zł
Gobarto sprzedało Cedrobowi Zakłady Mięsne Silesia za 108,3 mln zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"Sprzedaż Silesii zwiększy możliwości finansowe Gobarto do rozwoju segmentów hodowli, produkcji i dystrybucji. W ostatnim czasie dokonaliśmy znaczących inwestycji w fermy zarodowe. Rozwijamy także program Gobarto 500, którego celem jest wybudowanie, wraz z polskimi rolnikami, 500 nowoczesnych obiektów inwentarskich" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Gobarto Marcin Śliwiński.

Sprzedaż akcji ZM Silesia jest zgodna ze zmienioną przez Gobarto strategią grupy na lata 2019-2024, w której chce ograniczyć aktywność w segmencie przetwórczym, a skoncentrować się na segmencie zwierzęcym i produkcyjnym.

Grupa Gobarto hoduje trzodę i bydło, zajmuje się również ubojem i dystrybucją mięsa (wieprzowego, drobiu i dziczyzny) oraz produkcją i dystrybucją wędlin. Prowadzi również uprawę zbóż. Od 2014 firma jest częścią grupy kapitałowej Cedrob, która obecnie posiada 86,25 proc. akcji Gobarto.

"Naszym celem jest umacnianie Cedrob jako silnej grupy kapitałowej działającej w branży mięsnej. Nie jest to możliwe bez bardzo mocnej pozycji rynkowej i zdolności kapitałowych. Ta zmiana pozwoli nam przyśpieszyć proces restrukturyzacji segmentu przetwórczego i przygotować się na kolejne akwizycje" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Cedrobu Andrzej Goździkowski.

Główny zakład produkcyjny, Zakłady Mięsne Silesia, znajduje się w Sosnowcu. Spółka zarządza także wydzierżawionymi przez Cedrob Zakładami Mięsnymi Henryk Kania, które zlokalizowane są w Goczałkowicach Zdrój, Pszczynie, Mokrsku i Ćwiklicach.

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki