Głowy polskich gigantów o rodzinnym biznesie

Największa część firm rodzinnych funkcjonuje na rynku już ponad 20 lat - przeszło 37 proc. (działających dłużej niż 20 lat firm nierodzinnych jest 25,5 proc.). A to oznacza, że część z nich powstała jeszcze przed 1989 r. i skutecznie dostosowała się do gospodarki rynkowej. Ale w grupie tych ponad 20-latków jest także wiele firm założonych zaraz po transformacji - wynika z badania Konfederacji Lewiatan.

-Firmy rodzinne to są nie tylko małe firmy. Większość dużych firm powstało z firm rodzinnych, jak na przykład firma Bosch. Takich firm, które kiedyś zaczynały od zera i stały się wielkimi koncernami, jest wiele. Taka jest nasza droga i kiedyś tak na pewno będzie - Polska zaczęła jednak 25 lat później, niż inne kraje - mówi Solange Olszewskawspółzałożycielka i współwłaścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A.

O specyfice prowadzenia firmy rodzinnej wypowiadają się także Marcin Ochnik, właściciel i członek zarządu firmy Ochnik oraz Henryk Orfingerprezes zarządu przedsiębiorstwa produkującego kosmetyki Dr Irena Eris.

Źródło: Newsrm.tv

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~JanWincent

Jaka jest największa firma rodzinna w RP?
- ZUS

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne