Główny akcjonariusz zmniejsza zaangażowanie w Ursusie z 41,73 proc. do 40,21 proc.

Spółka INVEST-MOT sp. z o.o., główny akcjonariusz Ursusa, zmniejszyła udział w kapitale spółki i liczbie głosów na WZA z 41,73 proc. do 40,21 proc. - podał Ursus w komunikacie. Zmiany są efektem sprzedaży 94 tys. akcji Ursusa na giełdzie przez spółek PROLOGUS Sp. z o.o, wchodzącą w skład grupy kapitałowej INVEST-MOT, a następnie sprzedaży przez INVEST-MOT udziałów w firmie PROLOGUS

Transakcje sprzedaży miały miejsce 24 - 25 października na rynku giełdowym. PROLOGUS, spółka zależna od INVEST-MOT, zbyła w nich łącznie 94 tys. akcji Ursusa, dających 0,15-proc. udział w kapitale firmy. Dzień później INVEST-MOT sprzedał wszystkie posiadane udziały w spółce PROLOGUS.

W wyniku przeprowadzonych transakcji udział INVEST-MOT w kapitale Ursusa i liczbie głosów na WZA spółki, spadł z 41,73 proc. do 40,21 proc. Bezpośrednio INVEST-MOT posiada 2,1 mln akcji, pozostałe 24 mln akcji znajduje się w posiadaniu spółek zależnych od INVEST-MOT (przede wszystkim POL-MOT Holding SA).

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 14 jes

Brak kontraktów afrykańskich na koszt podatnika polskiego i zaczęła się ucieczka z firmy, tych co się już obłowili.

! Odpowiedz
0 15 passenger

Coś tu nie gra. 94 tys. akcji to nie jest 1,5% całości! Po ostatniej emisji serii S dopuszczonej do obrotu w ostatnich dniach mamy około 60 mln. akcji. Więc 1,5% to będzie około 1 mln. akcji - 94 tys. to dopiero początek sypania przez prologus należący do rodziny.

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl