REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Główny akcjonariusz Redanu zainwestuje w rozwój Top Secret w zamian za przejęcie kontroli

2020-07-20 10:14
publikacja
2020-07-20 10:14
Główny akcjonariusz Redanu zainwestuje w rozwój Top Secret w zamian za przejęcie kontroli
Główny akcjonariusz Redanu zainwestuje w rozwój Top Secret w zamian za przejęcie kontroli
/ redan.pl

Radosław Wiśniewski, główny akcjonariusz i członek rady nadzorczej Redanu, zamierza zainwestować w finansowanie nowych kolekcji marki Top Secret. Zabezpieczeniem ma być przejęcie przez niego 100 proc. udziałów w Top Secret, spółce zależnej Redanu - poinformował Redan w komunikacie prasowym.

Redan podpisał z Radosławem Wiśniewskim list intencyjny w celu określenia szczegółów możliwej współpracy. W celu dokonania transakcji konieczne będzie również uzyskanie zgody UOKiK.

Wiśniewski zobowiązał się do udostępnienia środków na sfinansowanie zakupu nowej kolekcji marki Top Secret do wysokości 10 mln zł.

Jak napisano, oczekuje on jednak pełnej kontroli nad kanałami dystrybucji tak, aby w negatywnym scenariuszu, móc odzyskać zaangażowane środki w toku sprzedaży towarów po cenach detalicznych, a nie w ramach hurtowej wyprzedaży. Wiśniewski oczekuje więc przejęcia kontroli nad udziałami Top Secret sp. z o.o., która prowadzi sprzedaż w sklepach stacjonarnych i online w Polsce.

„Naszym głównym celem jest dalszy rozwój marki Top Secret. Dla zapewnienia bezpiecznego działania sieci modowej konieczne jest jednak jej dofinansowanie. Ze względu na aktualną sytuację rynkową związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, nie jest realne pozyskanie finansowania ani poprzez zwiększenie zadłużenia finansowego, ani przez emisję akcji. Nie kwalifikujemy się również do wsparcia w postaci instrumentów preferencyjnych w ramach tzw. tarcz antykryzysowych. W takiej sytuacji Radek Wiśniewski postanowił udzielić wsparcia finansowego Top Secret” - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Bogusz Kruszyński, prezes Redan.

„Z każdym kolejnym tygodniem po okresie zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa, sprzedaż w sklepach Top Secret systematycznie rośnie, szybko zbliżając się do poziomów z 2019 roku. Oceniam, że potwierdza to, iż wyciągnęliśmy właściwe wnioski z wyników 2019 r. i odpowiednio zmodyfikowaliśmy kolekcję, tak aby cieszyła się ona zainteresowaniem klientów Top Secret. Oznacza to, że mamy właściwy model biznesowy, także na obecne trudne czasy” - powiedział Radosław Wiśniewski.

Jak napisano w komunikacie, Redan na bieżąco uczestniczy w operacjach gospodarczych marki Top Secret, prowadząc dla niej wszystkie operacje logistyczne, obsługę IT oraz w mniejszym zakresie wsparcie w zakresie usługi back-office.

"Radosław Wiśniewski deklaruje, że spółka Top Secret utrzyma współpracę z Redanem we wskazanych powyżej obszarach na niezmienionych zasadach, gdyż leży to w interesie samej spółki Top Secret" - napisano.

Strony nie wykluczają możliwości odkupu przez Redan udziałów spółki zależnej w przyszłości.

Radosław Wiśniewski ma 45,8 proc. głosów na WZ Redanu.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki