Globalworth Holding B.V. wzywa do sprzedaży 1.781.238 akcji Globalworth Poland Real Estate N.V., stanowiących ok. 0,4 proc. ogólnej liczby głosów, po 6,9 zł za sztukę i planuje wycofać akcje spółki z obrotu na GPW - podał pośredniczący w wezwaniu Santander BP.
Wzywający zamierza osiągnąć (łącznie z 440.976.145 akcjami spółki, które już posiada) 442.757.383 akcje spółki, stanowiące 100 proc. ogólnej liczby głosów oraz udziału w kapitale zakładowym spółki.
Zapisy mają rozpocząć się 21 maja, a zakończyć 19 czerwca. Planowana data transakcji nabycia akcji na GPW to 25 czerwca, a rozliczenie transakcji nabycia akcji - 28 czerwca.
Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest Globalworth Real Estate Investments Limited (GREIL).
Na początku kwietnia Globalworth Real Estate informował, że GREIL planuje wycofać jego akcje z obrotu na GPW. (PAP Biznes)
doa/ osz/






















































