REKLAMA

Atak na klientów Getin Noble Banku. Phishing nadal w modzie

2021-02-09 13:15
publikacja
2021-02-09 13:15
Atak na klientów Getin Noble Banku. Phishing nadal w modzie
Atak na klientów Getin Noble Banku. Phishing nadal w modzie
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Getin Noble Bank ostrzega obecnych oraz byłych klientów przed wiadomościami, które w ostatnim czasie wysyłają cyberprzestępcy na ich skrzynki mailowe. Nadawca podszywający się pod bank wysyła w nich załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem.

Niektórzy klienci Getin Noble Banku mogli ostatnio zauważyć w swoich skrzynkach odbiorczych podejrzane wiadomości. Bank ostrzega – to atak cyberprzestępców polegający na przesyłaniu wiadomości o rozliczeniu faktoringu kredytowego. Wiadomość zawiera załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem i w żadnym wypadku nie należy go otwierać.

- Wiadomości te wysyłane są przez osoby, które podszywają się pod markę Getin Noble Bank SA. Wyglądem i treścią przypominają e-maile, które czasem wysyłamy do klientów. Przypadkowymi odbiorcami mogą być aktualni lub byli nasi klienci. Jeśli należysz do tej grupy, zachowaj szczególną ostrożność. Ponieważ łączy nas biznesowa relacja, łatwiej uwierzysz, że wiadomość jest prawdziwa – podaje w komunikacie na stronie logowania bank.

Czy umiesz rozpoznać oszusta? Weź udział w quizie Bankier.pl »

fot. / / Bankier.pl

Getin Noble Bank podaje kilka wskazówek, które zawsze powinny być wzięte pod uwagę w przypadku otrzymania wiadomości, której jest nadawcą:

  • sprawdzenie, czy temat wiadomości jest znany i dotyczy produktów, z których klient korzysta lub korzystał w przeszłości,
  • nieotwieranie nieoczekiwanych załączników oraz niewchodzenie na strony, do których odsyłają umieszczone w wiadomości e-mail lub SMS linki,
  • w przypadku pojawienia się wątpliwości co do autentyczności wiadomości, skontaktowanie się z doradcą na infolinii banku.

Zastosowanie się do tych zasad pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych, również dla portfela klienta, konsekwencji.

MDe

fot. / / Bankier.pl
Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Komentarze (3)

dodaj komentarz
fletcherznarodowego
Ja również nie mam Getinowi nic do zarzucenia. Dla banków nastały ciężkie czasy, a oni ciągle mają klientom wiele do zaoferowania.
arnie5
To jeszcze ktoś ma konto u tego zbiega Czarneckiego? :D
kuciak922
Ja mam konto w Getinie i jestem zadowolony. Lokaty na bardzo dobrym oprocentowaniu. Nie szorują po dnie jak u konkurencji. Za to należy się pochwała.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki