REKLAMA

Getin Holding liczy w IV kw. na kontynuację pozytywnych trendów z poprzednich kwartałów

2016-11-07 10:45
publikacja
2016-11-07 10:45

Getin Holding, który w III kwartale miał 36,6 mln zł zysku netto i odnotował stabilny wzrost działalności zagranicznej, liczy, że ostatni kwartał 2016 roku przyniesie kontynuację pozytywnych trendów z II i III kwartału - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu.

"Wynik po trzech kwartałach jest, w naszej ocenie, bardzo dobry. Wynik samego trzeciego kwartału jest znacząco lepszy niż w II kwartale, jeśli uwzględnimy tylko wyniki na działalności kontynuowanej, czyli bez GetBacka" - powiedział w poniedziałek Kaczmarek.

"Wydaje się, że IV kwartał powinien być co do zasady kontynuacją dobrych trendów zanotowanych w II kwartale, a w szczególności w III kwartale" - dodał.

Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej grupy Getin Holding po trzech kwartałach 2016 roku wynosił 238 mln zł, czyli wzrósł 97 proc. rdr.

Prezes poinformował, iż obecnie za wcześnie na dyskusje o wypłacie ewentualnej dywidendy za 2016 rok.

"Głównym priorytetem będzie ocena naszych potrzeb kapitałowych w kontekście przyszłego roku. Jeśli tylko wymogi kapitałowe i nasze ambicje na przyszły rok dałyby taką możliwość, to zarząd będzie gotowy do takiej rekomendacji. Dzisiaj jednak nie ma odpowiedzi na to pytanie, będziemy o tym myśleć" - powiedział Kaczmarek.

Prezes poinformował, że wszystkie spółki grupy na Wschodzie w III kwartale były na plusie.

"Na Wschodzie od półtora roku zajmujemy się skalowaniem tego biznesu, zmniejszamy te biznesy do takiego poziomu, by były one dochodowe i by maksymalnie bronić kapitału, który tam zainwestowaliśmy" - powiedział Kaczmarek.

"Nie prowadzimy na Wschodzie dalszych działań restrukturyzacyjnych, ten proces się zakończył. Nie spodziewamy się tam teraz znaczących redukcji, czy ograniczenia biznesu" - dodał.

Poinformował, że rynek w Rosji jest w stagnacji, jednak Getin widzi tam dla siebie potencjał do dalszego wzrostu. Zysk netto grupy Carcade Roska za I-III kwartał wynosił 1,5 mln zł. Getin zakończył intensywną restrukturyzację tego biznesu w III kwartale 2016 roku. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki