REKLAMA

GetBack zawarł warunkową umowę nabycia akcji spółki EGB Investments za 207,6 mln zł

2017-05-30 18:56
publikacja
2017-05-30 18:56

GetBack zawarł warunkową zobowiązującą umowę nabycia 12.972.842 akcji spółki EGB Investments, reprezentujących w przybliżeniu 99,38 proc. kapitału zakładowego, za 207,6 mln zł, tj. 16 zł za jedną akcję. Sprzedającym jest Altus TFI - podał GetBack w komunikacie. Środki na zapłatę będą pochodzić w całości lub w części z emisji obligacji.

"Zobowiązania stron umowy sprzedaży w przedmiocie sprzedaży akcji EGB zostały zaciągnięte pod warunkami zawieszającymi: wydania przez Prezesa UOKiK bezwarunkowej zgody na nabycie akcji, lub decyzji o zwrocie zgłoszenia antymonopolowego z uwagi na to, że nabycie akcji EGB (...) nie wymaga zgody Prezesa UOKiK lub upływu terminu przewidzianego ustawowo, w którym Prezes UOKiK może wydać decyzję w sprawie nabycia akcji EGB (...)" - napisano w komunikacie.

"(...) Zgromadzenia środków z emisji obligacji dot. EGB w wysokości co najmniej 120 mln zł, oraz (...) dokonania następujących czynności: ustanowienia blokady na akcjach EGB, wyłączającej prawo rozporządzania akcjami bez zgody spółki, która będzie wygasała nie wcześniej niż w dniu przypadającym 3 miesiące po dniu podpisania umowy sprzedaży oraz (...) udzielenia spółce pełnomocnictwa do dokonana w imieniu sprzedawców wszystkich czynności niezbędnych w celu zawarcia bezwarunkowej umowy sprzedaży akcji EGB oraz dokonania wszelkich innych czynności w celu przeniesienia własności skcji EGB na spółkę(...)" - dodano.

28 kwietnia 2017 r. zawarty został list intencyjny dotyczący nabycia przez GetBack akcji spółki EGB Investments. (PAP Biznes)

mbl/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki