REKLAMA

GetBack domaga się od Lartiq TFI 49,2 mln zł wraz z odsetkami

2019-10-30 15:52
publikacja
2019-10-30 15:52

GetBack złożył przeciwko Lartiq TFI pozew o zapłatę 49,2 mln zł wraz z odsetkami - poinformował GetBack w komunikacie.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Jak podano, GetBack wniósł także o zasądzenie od Lartiq kosztów postępowania, w tym trzykrotności kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych.

"Dochodzona przez emitenta kwota to równowartość kwoty uiszczonej przez emitenta na rzecz Lartiq, na podstawie umowy świadczenia usług obsługi portfeli inwestycyjnych z dnia 9 sierpnia 2017 r. zawartej między emitentem a Lartiq" - napisano.

Na początku września fundusze sekurytyzacyjne zarządzane przez Lartiq TFI złożyły przeciwko GetBackowi 9 pozwów o zapłatę łącznie około 115 mln zł wraz z odsetkami.

Lartiq TFI to dawny Trigon TFI, który zdecydował o zmianie nazwy i "nowym otwarciu" działalności po aferze GetBacku, z którym Trigon TFI współpracował przy zarządzaniu funduszami wierzytelności.

W drugiej połowie lipca zeszłego roku Trigon TFI wypowiedział spółce GetBack umowę zawartą w sierpniu 2017 r., dotyczącą współpracy w zakresie obsługi portfeli wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez Trigon TFI. Miała obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. W wyniku jej realizacji GetBack zapłacił na rzecz Trigon TFI 49 mln zł.

Na początku sierpnia 2018 roku Trigon TFI złożył pozew przeciwko GetBackowi o ustalenie m.in., że umowa ramowa na świadczenie usług obsługi portfeli inwestycyjnych została ważnie zawarta, a do jej skutecznego rozwiązania doszło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie GetBacku.

Trigon TFI poinformował wtedy, że został zmuszony do złożenia pozwu z uwagi na "ciągłe bezpodstawne insynuacje ze strony zarządu GetBack", dotyczące rzekomej nieważności umowy ramowej i wynikającego stąd rzekomego obowiązku zwrotu przez Trigon TFI kwot wypłaconych przez GetBack w wykonaniu umowy ramowej. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki