REKLAMA

GetBack chce od Altusa i innych funduszy 134,6 mln zł odszkodowania

2020-09-14 19:12
publikacja
2020-09-14 19:12
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

GetBack wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Altus TFI oraz dwunastu funduszom zarządzanym przez Altusa w przeszłości i domaga się odszkodowania w związku z rzekomym zawyżeniem wartości akcji EGB Investments zbytych na rzecz GetBack - podał Altus w komunikacie. GetBack wniósł o zapłatę solidarnie kwoty 134,6 mln zł wraz z odsetkami za opóźnienie.

"GetBack wniósł przy tym ewentualnie o zasądzenie od poszczególnych pozwanych funduszy kwot odpowiadających równowartości ceny za akcje EGB Investments zapłaconej przez GetBack na rzecz każdego z funduszy w łącznej kwocie 207.565.472,00 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie liczonymi osobno w stosunku do każdego z funduszy od dnia doręczenia pozwu do dnia zapłaty, tytułem zwrotu rzekomo nienależnego świadczenia w związku z rzekomą nieważnością umów zbycia akcji EGB Investments ze względu na rażący brak ekwiwalentności świadczeń stron i naruszenie zasad słuszności kontraktowej" - napisano.

Altus kwestionuje wszelkie roszczenia wskazane w pozwie zarówno co do zasady, jak i co do wysokości.

Jak podał Altus, spółce GetBack nie przysługują względem spółki ani funduszy jakiekolwiek uzasadnione roszczenia w związku ze zbyciem przez fundusze akcji EGB Investments na rzecz GetBack.

"Zbycie na rzecz GetBack akcji EGB Investments przez fundusze zostało przeprowadzone na warunkach rynkowych, wynegocjowanych z GetBack, po przeprowadzeniu pełnego procesu due diligence EGB Investments przez doradców GetBack, w tym KPMG Advisory oraz Greenberg Traurig, której prawnicy doradzali GetBack w prawnych aspektach transakcji, obejmujących badanie spółki oraz negocjowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym warunków nabycia akcji EGB Investments, przy czynnym udziale i osobistej akceptacji również aktualnych członków organów GetBack" - podał Altus.

Altus poinformował, że spółka oraz podmioty zależne podejmą wszelkie kroki prawne zmierzające do ochrony przed bezpodstawnie dochodzonymi przez GetBack roszczeniami podniesionymi w pozwie. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
incitatus
Legenda głosi że poszli do Altusa za radą pełnomocnika Deloitte'a który wynicował kieszona jak zazadali 307 baniek
jes
Jak to odpowiedział kiedyś przedszkolak - "a ja chciałbym, płosze pani, Ferrari"

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki