REKLAMA

Genomtec rozpoczął ofertę publiczną, chce pozyskać 8 mln zł

2020-10-14 09:56
publikacja
2020-10-14 09:56
fot. rsooll / Shutterstock

Genomtec rozpoczął ofertę publiczną do 730.000 akcji serii J, które po rejestracji będą stanowiły 8,9 proc. w kapitale zakładowym. Cena maksymalna akcji została ustalona na 11 zł, co oznacza, że spółka chce pozyskać 8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Debiut na NewConnect planowany jest na I kwartał 2021 roku.

W dniach 14-22 października planowane jest przeprowadzenie procesu budowania księgi popytu. 23 października spółka planuje podać do publicznej wiadomości cenę emisyjną akcji. Zapisy na akcje będą prowadzone od 23 października do 4 listopada 2020 r.

Genomtec działa w obszarze mobilnej diagnostyki molekularnej. Spółka zajmuje się opracowaniem i komercjalizacją platformy do diagnostyki genetycznej oraz testów mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu chorób zakaźnych, w tym choroby COVID-19. Środki z emisji zostaną w całości przeznaczone na przygotowanie do industrializacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID.

"Nad naszym flagowym rozwiązaniem tj. mobilnym analizatorze molekularnym - Genomtec ID - pracujemy już drugi rok. Wiele istotnych kamieni milowych już za nami. W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy system beta Genomtec ID. Obecnie analizator posiada już docelowy kształt zapewniający mobilność systemu. Prace nad analizatorem są niezwykle dynamiczne. Aby utrzymać tempo prac chcemy wesprzeć się dodatkowym finansowaniem" - poinformował prezes Miron Tokarski.

Jak wskazał, środki z emisji będą przeznaczone na dalszy etap rozwoju systemu Genomtec ID m.in. na jego industrializację.

"Zakładamy, że jasno określony harmonogram i konsekwentna realizacja kolejnych etapów, przy wsparciu międzynarodowego partnera, pozwoli nam w pierwszej połowie 2022 r. skomercjalizować system, który wykorzystuje nasze autorskie, chronione patentem rozwiązania" - poinformował.

"Rozpoczęta emisja jest kolejnym krokiem do upublicznienia akcji Genomtec na NewConnect, na którym chcielibyśmy zadebiutować w I kwartale 2021 r." - dodał.

W komunikacie podano, że Genomtec chce pozyskać z emisji 8 mln zł brutto. Po uwzględnieniu kosztów przeprowadzenia emisji, środki jakie będą do dyspozycji spółki wyniosą ok. 7,5 mln zł. Łącznie z otrzymanymi grantami, budżet inwestycyjny do realizacji w okresie od 2020 roku do pierwszej połowy 2022 roku wyniesie 17,7 mln zł.

Ofertę publiczną Genomtec prowadzi Dom Maklerski INC. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki