REKLAMA

Galopada cen przyspiesza. Podwyżki za prąd wiszą w powietrzu

2021-10-13 06:51
publikacja
2021-10-13 06:51
Galopada cen przyspiesza. Podwyżki za prąd wiszą w powietrzu
Galopada cen przyspiesza. Podwyżki za prąd wiszą w powietrzu
/ Shutterstock

W powietrzu wiszą podwyżki cen prądu – nowe taryfy zaczną obowiązywać od stycznia. Inflację dwudziestolecia widać nie tylko w codziennych wydatkach, ale także po comiesięcznych rachunkach, galopada cen przyspiesza – pisze w środę "Gazeta Wyborcza".

"Taryfy za gaz zmieniły się w tym roku już trzy razy. Pierwszą podwyżkę prezes URE zatwierdził w kwietniu, kolejną w lipcu, a trzecią we wrześniu. Zliczając wszystkie podwyżki, osoby, które gazu używają wyłącznie do gotowania, płacą obecnie za rachunki 11 proc. więcej niż w kwietniu. Rachunki osób grzejących gazem wodę urosły aż o ponad 15 proc., a ogrzewających gazem domy – o ponad 16 proc." – zauważa "GW".

Wskazuje, że na przełomie października i listopada wnioski o zmianę taryfy będą przesyłać do prezesa URE także spółki energetyczne i niektóre już zapowiedziały, że będą się domagać nawet 40-proc. podwyżek (co nie oznacza, że prezes URE się na tyle zgodzi).

Gazeta podkreśla, że rachunek za prąd w tym roku już był o 10 proc. wyższy niż rok wcześniej, a możliwe, że w przyszłym roku urośnie nawet o 20-30 proc. Dodaje, że choć rząd zapowiedział rekompensaty podwyżek cen prądu dla najbiedniejszych, to szczegółów tych rozwiązań nadal brak.

wni/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (30)

dodaj komentarz
itso_widmo_bieli
to te tarcze to był sukces ? ile na nie wywalono pieniędzy w zagraniczne korporacje ? a teraz mamy sobie radzić sami my zwykli obywatele ?
qonradx
No przecież wiadomo było że pieniądze rozdawane w zeszłym i w tym roku pilotom za to ze nie latają, piosenkarzom za to że nie spiewają, nauczyciuolom WF za to ze nie uczą, górnoikom za to ze nie wydobywają, kucharzom za to ze nie gotują i wielu, wielu innym, muszą w końcu zostać oddane przez pracującą część społeczenstwa!No przecież wiadomo było że pieniądze rozdawane w zeszłym i w tym roku pilotom za to ze nie latają, piosenkarzom za to że nie spiewają, nauczyciuolom WF za to ze nie uczą, górnoikom za to ze nie wydobywają, kucharzom za to ze nie gotują i wielu, wielu innym, muszą w końcu zostać oddane przez pracującą część społeczenstwa! Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady! Dlatego teraz wszyscy musicie zaplacic za ich obiady w cenie prądu! Czego nie rozumiecie?
itso_widmo_bieli
tego ze prąd jest drogi zamiast być tani gdzie inwestycje tych energetycznych monopolistów co mają nam zabezpieczać przyszłość ? ciągną kasę a i tak brak rezultatów !
gronostaj
Spokojnie, Kaczyński 10 lat temu obiecywał, że jak jest za drogo to obniży podatki i akcyzę.
incitatus
Tak to jest jak nie pasowala ciepla woda w kranie
3456
już dawno w Polsce powinny być produkowane małe miejskie auta elektryczne dla ludu na dojazd do pracy sklepu itp. ale jak się czesze taki VAT na paliwie ,to rząd będzie jeszcze przeszkadzać a nie angażować się w to .
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jenak
W raju zwanym unią podstawowym środkiem lokomocji będzie co najwyżej hulajnoga. Eurobiurokratę wyższego szczebla będzie się rozpoznawać po elektryku. Wśród masy pieszych, hulajnog, rowerów i publ. śr. lok.

To już było.

"Dr Żywago" się kłania.
samsza
szczegółów tych rozwiązań nadal brak - będzie jak z odszkodowaniami za NOPy kovidowe,
każdy słyszał, nikt nie widział...
kenn
"Galopada cen przyspiesza"

- zgodnie z planem

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki