REKLAMA
PIT 2023

PKP nadrabia zaległości. Będzie nowy system rezerwacji biletów

2021-07-03 06:40
publikacja
2021-07-03 06:40

To może być koniec męki z kupowaniem biletów na pociąg przez internet. PKP zamówi nowy system do rezerwacji, który zastąpi stary Kurs 90 - podaje weekendowa "Gazeta Wyborcza".

PKP nadrabia zaległości. Będzie nowy system rezerwacji biletów
PKP nadrabia zaległości. Będzie nowy system rezerwacji biletów
/ PKP Intercity

"GW" zwraca uwagę, że wdrożony na początku lat 90. system Kurs 90 jest archaiczny, dochodzi w nim do awarii i brakuje wielu funkcji ułatwiających rezerwację.

Jak podaje gazeta, system ma zostać zastąpiony - PKP Informatyka, dostawca usług IT na kolei, ogłosiła właśnie przetarg na nowy system do sprzedaży biletów. Zostanie sfinansowany z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

"Budowa wielomodułowego systemu, integrującego liczne funkcjonalności dedykowane zarówno przewoźnikom, jak i pasażerom, przyczyni się do wzmocnienia atrakcyjności kolei, wzrostu mobilności społeczeństwa oraz znaczącej poprawy standardów obsługi klienta" - stwierdza Tadeusz Turzyński, prezes zarządu PKP Informatyka.

Dopytywany w maju przez dziennikarza branżowego portalu Rynek Kolejowy zapowiedział, że nowy system ma być wdrożony "na rok 2023". Nowy system ma działać przez całą dobę, czyli bez przerw serwisowych, wszystkie funkcje powinny być dostępne poprzez przeglądarki internetowe, a system ma umożliwiać realizację 50 transakcji sprzedaży biletów, rezerwacji i zapytań o cenę w ciągu sekundy. Miesięcznie musi obsłużyć 90 mln transakcji.

Termin składania ofert w przetargu upływa 19 sierpnia.(PAP)

ozk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
qwertas
Oby na jednym bilecie można było jechać PKP IC, Regio, KM, KŚ itd. Mam nadzieje, że wymienią te archaiczne i ekstremalnie wolne drukarki biletów. Ludziom pociąg ucieka bo jeden bilet drukuje się przez 40 sekund.
brys
Znając osiągnięcia PKP wierzę że system będzie działał bez zastrzeżeń całą dobę.
Jedną.
grzegorzkubik
Liczymy na więcej połączeń i szybkie pociągi.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki