REKLAMA

GTC zachęcone listopadową emisją obligacji, rozważy kolejne emisje w przyszłości

2016-11-28 19:48
publikacja
2016-11-28 19:48

GTC, które wyemitowało w listopadzie na rynku polskim obligacje denominowane w euro, rozważa kolejne emisje, jako źródło refinansowania obecnego zadłużenia - poinformował PAP Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

"W obecnej chwili nie ma ostatecznych planów podwyższenia kapitału. Ostatnio wyemitowaliśmy obligacje o wartości około 29 mln euro i zostaliśmy zachęceni przez popyt oraz zaufanie ze strony inwestorów. Mamy możliwość, by wyemitować więcej obligacji i rozważymy to jako jedno ze źródeł refinansowania droższego historycznego długu. W ten sposób możemy zaprezentować lepszy profil zapadalności, jak również w dalszym ciągu obniżać koszty finansowe, tak jak miało to miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat" - powiedział Boniel, pytany o ewentualne plany podwyższenia kapitału przez spółkę w celu sfinansowania akwizycji.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2016 r. spółka przeznaczyła na inwestycje 221 mln euro, z czego 152 mln euro wydała na zakupy budynków.

Reklama

"Nadal rozglądamy się za możliwościami akwizycyjnymi we wszystkich krajach, w których prowadzimy aktywność. Obecnie analizujemy kilka z nich i w zależności od wyników due diligence, możemy zdecydować się na przejęcie. Mamy zdolność finansową, by kupić więcej projektów" - powiedział Boniel.

Dodał, że spółka nie ma z kolei konkretnych planów, jeśli chodzi o sprzedaż aktywów.

"Jak zawsze, rozważymy atrakcyjne oferty dla dojrzałych aktywów lub takich, których sprzedaż będzie zgodne z naszą ogólną strategią" - powiedział.

Na pytanie, czy spółka podjęła już jakieś działania w związku z odmowną decyzją władz Warszawy w sprawie pozwolenia na budowę Galerii Wilanów, dyrektor finansowy odpowiedział: "GTC uważa, że ma prawo do otrzymania pozwolenia na budowę dla projektu Galerii Wilanów. Nie mamy planów zmiany zaproponowanego projektu i będziemy kontynuować wszelkie niezbędne działania, aby przekonać odpowiednie władze ()".

W październiku Prezydent Miasta St. Warszawy odmówiła GTC udzielenia pozwolenia na budowę Centrum Handlowego Wilanów. Podano wówczas, że główną przyczyną wydania decyzji odmownej była rozbieżność w interpretacji prawa pomiędzy spółką a władzami miasta w zakresie postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki