96,50 zł
0,21% 0,20 zł
Grupa LOTOS SA (LTS)

Aktualizacja informacji dotyczących realizacji projektu EFRA – otrzymanie oferty zawarcia aneksu do umowy na projektowanie techniczne, dostawy oraz budowę głównych instalacji Projektu EFRA.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 31 / 2018
Data sporządzenia: 2018-10-31
Skrócona nazwa emitenta
GRUPA LOTOS
Temat
Aktualizacja informacji dotyczących realizacji projektu EFRA – otrzymanie oferty zawarcia aneksu do umowy na projektowanie techniczne, dostawy oraz budowę głównych instalacji Projektu EFRA.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Aktualizując informacje podane do publicznej wiadomości przez Grupę LOTOS S.A. („Emitent”) w formie raportu bieżącego nr 21/2018 z dnia 13 lipca 2018 roku, Zarząd Emitenta informuje o:
1) zakończeniu rozmów, których efektem jest uzgodnienie treści projektu aneksu do umowy na projektowanie techniczne, dostawy oraz budowę głównych instalacji Projektu EFRA (o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 24/2015.), zawartej pomiędzy spółką zależną Emitenta, LOTOS Asfalt Sp. z o.o. oraz KT - Kinetics Technology S.p.A. („KT”);
2) otrzymaniu skierowanej przez KT do LOTOS Asfalt Sp. z o.o. poprzez transmisję elektroniczną oferty zawarcia aneksu na uzgodnionych przez strony warunkach.

Jednocześnie Zarząd Emitenta wskazuje, iż warunkiem podpisania aneksu przez LOTOS Asfalt Sp. z o.o. jest uzyskanie niezbędnych zgód konsorcjum instytucji finansujących projekt EFRA (o podpisaniu umowy z w/w konsorcjum Emitent informował w raporcie bieżącym 20/2015).

W wyniku przeprowadzonych rozmów, strony aneksu ustaliły nowy termin Ready For Start Up (RFSU), wskazując, iż osiągnięcie gotowości do uruchamiania („RFSU”) instalacji Delayed Coking Unit (DCU) powinno nastąpić do dnia 31.05.2019 roku. Całkowity budżet inwestycji, o którym Emitent informował w raporcie bieżącym 24/2015, pozostaje bez zmian.

Przy założeniu, że w/w termin RFSU zostanie dotrzymany, Zarząd Emitenta szacuje, iż pełne planowane efekty ekonomiczno – finansowe, wynikające z eksploatacji wszystkich instalacji projektu EFRA (awizowane w raporcie bieżącym 24/2015 i następnych publicznych komunikatach Emitenta) pojawią się w skonsolidowanych wynikach finansowych Emitenta w czwartym kwartale 2019 roku.

Emitent niezwłocznie poinformuje o obustronnym podpisaniu aneksu oraz będzie niezwłocznie informować, w trybie raportu bieżącego, o istotnych ustaleniach wpływających na realizację przedmiotowego projektu inwestycyjnego.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2018-10-31 Patryk Demski Wiceprezes Zarządu
2018-10-31 Robert Sobków Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl