2,0250 zł
-3,11% -0,0650 zł
Inter Groclin Auto SA (GCN)

Sprzedaż nieruchomości oraz przeniesienie części aktywów produkcyjnych Emitenta.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2019
Data sporządzenia:
Skrócona nazwa emitenta
GROCLIN
Temat
Sprzedaż nieruchomości oraz przeniesienie części aktywów produkcyjnych Emitenta.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim („Spółka/Emitent”) informuje, że po zakończonych negocjacjach, w dniu 31 stycznia 2019 r. Emitent dokonał zbycia części aktywów produkcyjnych zlokalizowanych w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Słowiańskiej 4, obejmujących: nieruchomości zapisane w księgach wieczystych KW nr PO1S/00041536/1, PO1S/00004348/5, PO1S/00007918/3, PO1S/00034687/2, PO1S/00044571/9, PO1S/00040272/5, PO1S/00027873/1, PO1S/00033712/0 oraz część maszyn i urządzeń, które wobec ograniczenia działalności produkcyjnej Emitenta w Polsce, zostały zakwalifikowane do sprzedaży.
Jednocześnie przeprowadzonej transakcji towarzyszył transfer części kadry pracowniczej zaangażowanej w produkcję. Łączna wartość transakcji wyniosła 18.200.000,00 zł netto.
Zbycie aktywów produkcyjnych Emitenta było konsekwencją realizowanej od kilku miesięcy strategii relokacji produkcji z terytorium Polski do posiadanych przez Emitenta fabryk zlokalizowanych na terytorium Ukrainy.
Pomiędzy Emitentem oraz nabywcą tj. ADRIANA Spółka Akcyjna z siedzibą w Kosowiźnie, została również zawarta umowa najmu, która gwarantuje Emitentowi możliwość kontynuowania działalności w dotychczasowej siedzibie oraz prowadzenie produkcji przy ul. Słowiańskiej 4, z wykorzystaniem potencjału produkcyjnego dostosowanego do aktualnych potrzeb Emitenta.
Emitent nadal będzie prowadzić dotychczasową działalność przy ul. Słowiańskiej 4 w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie realizowane są kontrakty obejmujące produkcję poszyć dedykowanej na rynek motoryzacyjny.
Oprócz umowy najmu, strony również podpisały umowy współpracy, które dotyczą wymiany wzajemnych usług związanych z realizacją procesów produkcyjnych, albowiem intencją Stron jest również utrzymanie stałych relacji gospodarczych.
Przeprowadzona transakcja pozwoliła Emitentowi na ograniczenie znaczących kosztów redukcji zatrudnienia oraz zamknięcie procedury zwolnień grupowych i kontynuowanie zatrudnienia pracowników Grupy Kapitałowej GROCLIN w podmiotach z Grupy Kapitałowej ADRIANA S.A. W kolejnych okresach transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wynik działalności operacyjnej Emitenta poprzez ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem nie w pełni wykorzystanych mocy produkcyjnych, w tym nieruchomości, maszyn i urządzeń oraz personelu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-02-01 André Gerstner Prezez Zarządu André Gerstner
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.