REKLAMA
ZAPISY

GPW wycofa z obrotu akcje TU Europa

2012-10-17 19:27
publikacja
2012-10-17 19:27

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął decyzję o wycofaniu z obrotu giełdowego na rynku głównym, z dniem 23 października, akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa - podała spółka w komunikacie.

Wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego zniosła dematerializację akcji TU Europa.

Pod koniec czerwca Getin Holding podał w komunikacie, że zawarł z Talanx i Meiji Yasuda porozumienie, na mocy którego spółki zobowiązały się do przeprowadzenia przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Wykupującym akcje był Meiji Yasuda.

Reklama

Strony porozumienia zobowiązały się wówczas do podjęcia wspólnych działań zmierzających do nabycia 517.980 akcji TU Europa, stanowiących 5,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki w drodze przymusowego wykupu (squezze out).(PAP)

ana/

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:PAP Biznes
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Polska nie ściągnie 174,5 mln zł kary od Gazpromu, choć ma z czego. Nie zgodził się minister finansów
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ace
w dniu 19 czerwca 2013 złożono do sądu rejowego dla Wrocławia Fabrycznej wniosek o ogłoszenie upadłości TU.Europa

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki