REKLAMA

GPW po raz drugi ogłasza listę liderów rynku NewConnect

2010-07-01 13:40
publikacja
2010-07-01 13:40

30 czerwca 2010 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie po raz drugi dokonała okresowej kwalifikacji do segmentu NewConnect LEAD. W segmencie największych i najpłynniejszych spółek rynku NC znalazło się 13 emitentów spełniających najwyższe kryteria ilościowe (m.in. kapitalizacja, płynność obrotu, okres pozostawania spółką publiczną) i jakościowe (stosowanie zasad Dobrych Praktyk i rzetelne wypełnianie obowiązków informacyjnych).


W porównaniu do listy spółek wyłonionych podczas pierwszej kwalifikacji w segmencie LEAD znalazły się 3 nowe spółki: Grupa ADV SA, PTI SA i T2 Investment SA. Do segmentu nie zakwalifikowali się natomiast dotychczasowi uczestnicy NC LEAD: Blumerang Pre IPO SA i R&C Union SA, którzy nie spełnili kryteriów ilościowych, a także Wealth Bay SA i Wrocławski Dom Maklerski SA, w stosunku do których stwierdzono naruszenie obowiązków informacyjnych. W segmencie LEAD zabrakło również LST Capital SA i Pragma Inkaso SA, które w II kwartale 2010 r. zadebiutowały na rynku regulowanym. Zyskanie przez te spółki statusu emitentów notowanych na rynku regulowanym pokazuje, że w skład segmentu New Connect LEAD wchodzą spółki z rynku NC, które z uwagi na osiągnięty poziom rozwoju, parametry rynkowe i stopień zgodności z obowiązującymi przepisami mogą z sukcesem pretendować do Głównego Rynku.

Segment NC LEAD skupia i promuje liderów rynku NewConnect, dlatego też przy dokonywaniu kwalifikacji do segmentu brak zastrzeżeń do prawidłowego wypełniania przez spółki obowiązków informacyjnych jest równie istotny jak kryteria ilościowe. Z tego też względu w segmencie LEAD nie znaleźli się emitenci, którzy spełnili parametry ilościowe, lecz naruszyli obowiązki informacyjne. Stwierdzone naruszenia miały charakter incydentalny, jednak przesądziły o niezakwalifikowaniu tych spółek do segmentu NC LEAD./ GPW
Źródło:Giełda Papierów Wartościowych
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki