REKLAMA

GPW ma list intencyjny ws. utworzenia Polsko-Białoruskiego Centrum IPO

2016-10-24 12:41
publikacja
2016-10-24 12:41

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Polsko-Białoruska Izba Handlowa i Przemysłowa oraz Białoruski Uniwersytet Państwowy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia Polsko-Białoruskiego Centrum IPO, podała giełda.

fot. Krystian Maj / / FORUM

"Celem zawartego porozumienia jest budowa profesjonalnego ośrodka edukacji, konsultacji oraz doradztwa prawnego dla białoruskich przedsiębiorców. W zamierzeniu Polsko-Białoruskie Centrum IPO będzie prowadziło działania nakierowane na ułatwianie białoruskim przedsiębiorstwom dostępu do nowoczesnych źródeł finansowania z wykorzystaniem polskiego rynku kapitałowego" - czytamy w komunikacie.

Dokument został podpisany podczas XX Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego "Dobrosąsiedztwo 2016", odbywającego się w czasie wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego na Białorusi.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Dr_no
Czyli Polacy maja finansować Lukaszenke i jego eksperyment polityczno gospodarczy? Ktoś mi zdardzi w jakim celu kraj z jednym z najniższych poziomów oszczędności w Europie ma tymi nielicznymi środkami wspierać bialoruska oligarchię z pod znaku sierpa i mlota?
~Bobi
Mieliśmy się łączyć z Wiedniem a będzie Białoruś ?
~IsidorLipsitz
Bobik, ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki