REKLAMA

GIS kupi akcje ACE w wezwaniu, mimo że nie osiągnęła progu 95 proc.

2015-12-17 12:48
publikacja
2015-12-17 12:48

Grupo Industrial Saltillo, która ogłosiła wezwanie na ACE, zdecydowała, że kupi akcje spółki, mimo że nie osiągnie progu 95 proc. w akcjonariacie, co było warunkiem wezwania - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

"Wzywający (...) podjął decyzję o nabyciu akcji spółki objętych zapisami w ramach wezwania, pomimo niespełnienia się warunku opisanego w pkt. 25 wezwania, tj. w sytuacji, w której w okresie przyjmowania zapisów, zapisami objętych zostało mniej niż 95 proc. wszystkich akcji spółki, tj. mniej niż 20.168.990 akcji" - napisano w komunikacie.

W związku tym GIS nabędzie wszystkie akcje, na które złożono zapisy. Zapisy przyjmowano do 16 grudnia.

"Transakcje nabycia akcji spółki w wezwaniu zawarte zostaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 21 grudnia 2015 r." - podano.

Grupo Industrial Saltillo niedawno podwyższa cenę w wezwaniu na 100 proc. akcji ACE do 16,2 zł za walor z 13,5 zł oferowanych poprzednio. Już wtedy zapowiadała, że może zdecydować się na zakup akcji nawet gdy nie osiągnie progu 95 proc.

Akcje GIS są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Meksyku. Industrial Saltillo to meksykańska spółka, która wytwarza i sprzedaje produkty w sektorach części samochodowych, budownictwa (podłogi z ceramiki i porcelany, podgrzewacze wody i przewody rurowe z tworzyw sztucznych i żelaza) oraz gospodarstwa domowego (różnorodne naczynia i przybory kuchenne). (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki