REKLAMA

GG ma nowego właściciela

Katarzyna Waś-Smarczewska2018-03-14 10:55redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-03-14 10:55
GG ma nowego właściciela
GG ma nowego właściciela
/ GG

Polska firma England.pl nabyła od Xevin Consulting prawa do komunikatora GG (dawniej Gadu-Gadu). Nie podano, ile wyniosła kwota transakcji, ale w grę może wchodzić kwota rzędu 2 mln złotych.

England.pl jest krajową instytucją płatniczą - licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się w bezpłatnych i szybkich transferach pieniężnych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, działa na rynku od 13 lat. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, inwestycja w komunikator wpisuje się w strategię rozwojową przedsiębiorstwa.

"Dotychczas specjalizowaliśmy się w obsłudze klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii, jednak w ubiegłym roku w obliczu zainteresowania i zapytań ze strony naszych klientów paszportowaliśmy za pośrednictwem KNF swoje usługi do wszystkich państw Unii. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku, ale jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech" - napisał Romuald Remus, wiceprezes England.pl, na swoim koncie w serwisie LinkedIn.

Komunikator GG został uruchomiony w 2000 roku. W 2015 r. sfinalizowane zostały rozmowy, w wyniku których marka GG stała się własnością kapitału zagranicznego. Grupa Allegro (należąca wtedy do koncernu Naspers) sprzedała Platformę GG cypryjskiej firmie Xevin Consulting Limited z siedzibą w Limassol. Następnie w 2017 r. Xevin podpisało list intencyjny ze spółką Sare, przewidujący kolejną zmianę właściciela. Ostatecznie do porozumienia jednak nie doszło.

fot. / / GG

Sare odstąpiło od negocjacji w sprawie przejęcia GG we wrześniu 2017 roku. Jako powód podała wówczas niepowodzenie w wypracowaniu konsensusu kluczowych dla Sare ostatecznych warunków transakcji. Wcześniej rada nadzorcza wyraziła zgodę na nabycie aktywów GG za cenę nie wyższą niż 2,4 mln zł.

Z danych serwisu wirtualnemedia.pl wynika, że desktopowy komunikator w sierpniu 2017 r. miał 1,33 mln realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 321,4 tys. użytkowników i 45,6 mln odsłon.

fot. Maciej Figurski / / FORUM

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
xxx_jdsfhsgfhjghjgh
hehe "w sierpniu 2017 r. miał 1,33 mln realnych użytkowników", też jestem realnym użytkownikiem, ale ostatnio GG używałem 10 albo więcej lat temu...
niepelnosprawny_org
nie znam firmy, ale wydaje sie byc lepiej, znowu w Polskich rękach...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki