REKLAMA

Fundusze żądają natychmiastowego wykupu obligacji PBG

2020-04-01 20:12
publikacja
2020-04-01 20:12
Fundusze żądają natychmiastowego wykupu obligacji PBG
Fundusze żądają natychmiastowego wykupu obligacji PBG
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Pekao TFI i PKO TFI zażądały natychmiastowego wykupu obligacji serii G, H i J, wyemitowanych przez PBG - poinformowało PBG w komunikacie. Łączna wartość obligacji objętych żądaniami wynosi 23,4 mln zł.

Zgodnie z warunkami emisji wykup obligacji objętych żądaniem natychmiastowego wykupu powinien nastąpić w pierwszym dniu roboczym po upływie 2 dni od zgłoszenia tego żądania. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ferdynand_kiepski
Coś już Dietl i inni miauczą o tym, jak to byłoby dobrze, gdyby NBP skupował również obligacje korporacyjne. Czyli takie bezwartościowe śmieci jak obligacje PBG i innych spółek zarządzanych przez kolesi. To jest ratowanie bankrutów publiczną kasą i to byłoby dranstwo. Kolejna sprawa, fundusze naszych sztandarowych Coś już Dietl i inni miauczą o tym, jak to byłoby dobrze, gdyby NBP skupował również obligacje korporacyjne. Czyli takie bezwartościowe śmieci jak obligacje PBG i innych spółek zarządzanych przez kolesi. To jest ratowanie bankrutów publiczną kasą i to byłoby dranstwo. Kolejna sprawa, fundusze naszych sztandarowych banków ,czyli de facto oszczędności milionow Polaków - utopione w śmieciowych obligacjach. No ale tam też zarządzają fachowcy. Bynajmniej w swoim mniemaniu. Ten wirus spowodował, że coraz więcej trupów wypada z szafy. A niektórzy próbują wepchnąć ich z powrotem. Ale ja myślę, że już się nie da.
nostsherlock
Swoją drogą, jeśli PBG to bankrut i wiadomo o tym od dłuższego czasu, a wymienione fundusze są zapakowane w ich obligacje... to jak kiepsko zarządzane muszą być te fundusze? To powinno dać ludziom do zrozumienia jak będzie wyglądała przyszłość PPK. Małpa rzucająca kością/monetą będzie miała lepsze wyniki niż Swoją drogą, jeśli PBG to bankrut i wiadomo o tym od dłuższego czasu, a wymienione fundusze są zapakowane w ich obligacje... to jak kiepsko zarządzane muszą być te fundusze? To powinno dać ludziom do zrozumienia jak będzie wyglądała przyszłość PPK. Małpa rzucająca kością/monetą będzie miała lepsze wyniki niż ci wielcy "znawcy" obsadzeni z ramienia partyjnego z racji bycia znajomym ciotki zięcia wujka żony brata matki, która zapisała się do partii
aggr
Nie wezmą, Glapiński wydrukuje i wykupi, już niedługo.
truenemezis
Co to jest PBG? Jakiś Bank czy instytucja budżetowa?
marianpazdzioch
Inwestycyjna perełka wg pisowskich funduszy inwestycyjnych.
piterro1980
PBG to bankrut.Skąd oni wezmą te 23 mln?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki