REKLAMA

Fundusz Devolution nabył pośrednio pakiet akcji GET dający 32,99 proc. głosów na WZ

2012-07-04 12:01
publikacja
2012-07-04 12:01

Bułgarski fundusz Devolution nabył pośrednio pakiet ok. 2,2 mln akcji Green Eco Technology (GET), dawnej Anti, stanowiących 24,99 proc. w kapitale zakładowym spółki oraz 32,99 proc. głosów na jej WZA - podało GET w komunikacie.

Pod koniec czerwca wspomniany pakiet akcji sprzedał Arkadiusz Rzepa. W środę wieczorem GET otrzymał od spółki Denfinal Limited z siedzibą w Nikozji zawiadomienie o nabyciu tych walorów. Z kolei w czwartek o nabyciu 100 proc. udziałów w Denfinal Limited powiadomił fundusz inwestycyjny Devolution EOOD, który prowadzi działalność skoncentrowaną na branży energetycznej w obszarze energii odnawialnej na terenie Bułgarii i Polski.

"Przygotowujemy się do realizacji projektów budowy instalacji produkujących energię ze źródeł odnawialnych, a także w obszarze nowoczesnych technologii i eksploracji surowców naturalnych. Zaraz po zakończeniu przekształceń własnościowych i organizacyjnych oraz spłacie zobowiązań spółki, skupimy się na nowych inwestycjach w farmy wiatrowe i instalacje paneli fotowoltaicznych, a następnie na sprzedaży uzyskanej w ten sposób energii" - powiedział, cytowany w komunikacie, Artur Staykov, prezes GET.

Dodał, że najprawdopodobniej nastąpią jeszcze kolejne znaczące zmiany w akcjonariacie GET.

Jak podano w komunikacie, poprzez grupę kapitałową fundusz Devolution jest akcjonariuszem i udziałowcem pośrednim oraz bezpośrednim, m.in. bułgarskich spółek: New Vision, Eco Novenergia, Eco Nov Energy, Global Energy, prowadzących budowy farm wiatrowych oraz instalacji paneli fotowoltaicznych wspólnie z luksemburskim funduszem NovEnergia II Energy&Environmental (SCA) SICAR.

W ostatnim czasie do akcjonariatu spółki GET pośrednio dołączyli Maciej Zientara oraz Roman Karkosik. Każdy z nich nabył pakiet akcji, stanowiący 9,99 proc. głosów na WZA. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki