REKLAMA

Francuska branża narciarska naciska na otwarcie stoków na święta Bożego Narodzenia

2020-11-23 18:15
publikacja
2020-11-23 18:15

Branża narciarska we Francji naciska na rząd, aby wydał zgodę na otwarcie stoków na święta Bożego Narodzenia. Rząd obiecuje podjęcie decyzji w tej sprawie w ciągu 10 dni.

Decyzja o otwarciu ośrodków narciarskich na święta Bożego Narodzenia zostanie podjęta „w ciągu najbliższych 10 dni” – poinformowała kancelaria premiera w poniedziałek po spotkaniu z przedstawicielami branży.

Sytuacja epidemiczna w regionach alpejskich jest jednak poważna: Górna Sabaudia ma najwyższy wskaźnik zachorowalności na koronawirusa w kraju; (485,4 osoby na 100 tys. mieszkańców), Sabaudi (385,9/100 tys.), a Isere (365,2/100 tys.).

Władze obawiają się, że otwarcie stacji narciarskich zwiększy liczbę zakażeń koronawirusem, a tym samym przyczyni się do jeszcze większego przeciążenia szpitali.

Protokół zdrowotny dla regionów narciarskich jest przygotowywany – informuje kancelaria premiera. Główna organizacja hotelarska Umih apeluje z kolei o otwarcie restauracji w regionach narciarskich.

Przewodniczący związku pracodawców zrzeszających niezależnych pracowników hoteli i restauracji (DNB) Didier Chenet wezwał rząd do przekazania większego wsparcia finansowego dla branży. Chenet podkreślił, że w górach „prawie wszystkie hotele są hotelami-restauracjami”. W związku z tym administracyjnie zamknięcie restauracji oznacza również zamknięcie hoteli.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki