REKLAMA

Francja: co dziesiąty bezdomny ma dyplom wyższej uczelni

2016-09-29 12:18
publikacja
2016-09-29 12:18

Co dziesiąty bezdomny we Francji ma dyplom wyższej uczelni. Takie dane przynosi raport opracowany przez Krajowy Instytut Statystyczny (INSEE) oraz przez Krajowy Instytut Studiów Demograficznych.

fot. Jacky Naegelen / / Reuters

Z dokumentu wynika, że dyplom ukończenia wyższych studiów nie stanowi gwarancji, iż jego posiadacz nie wyląduje na ulicy bez dachu nad głową. Opublikowane badania dotyczą roku 2012, kiedy to bezdomnych było nieco ponad 140 tys., w tym 30 tys. dzieci.

To był wzrost o 50 procent w stosunku do poprzedniego raportu z dwa tysiące pierwszego roku. Teraz według statystyków i ekonomistów liczba ta się na pewno zwiększyła, bo w samym tylko stołecznym regionie Ile-de-France prefektura podaje, iż każdego wieczoru schronienia udziela się 80 tysiącom ludzi. Rośnie liczba bezdomnych rodzin oraz osób z dziećmi.

To zjawisko dotyczy także absolwentów mających dyplomy ukończenia wyższych uczelni za granicą. Bardzo często są one nieuznawane we Francji. Wśród tych, którzy studiowali nad Sekwaną większość bezdomnych stanowią mężczyźni między 30. a 49. rokiem życia. Według raportu jedna czwarta z żyjących bez dachu nad głową ma pracę.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mg /nyg

Źródło:IAR
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Grzechu_comeback
I tak się marnuje kapitał ludzki. Z jednej strony TOTALNA PRÓŻNIA intelektualno-techniczna, w krajach i na kontynentach gdzie króluje maczeta a drugiej strony moralna zgnilizna, która zepchnie człowieka na ulicę...... Jest miejsce gdzie można ten kapitał wykorzystać i kapitał, który dosłowinie leży na ulicy, ale niestety wszelkie I tak się marnuje kapitał ludzki. Z jednej strony TOTALNA PRÓŻNIA intelektualno-techniczna, w krajach i na kontynentach gdzie króluje maczeta a drugiej strony moralna zgnilizna, która zepchnie człowieka na ulicę...... Jest miejsce gdzie można ten kapitał wykorzystać i kapitał, który dosłowinie leży na ulicy, ale niestety wszelkie akcje "sorosów & gejtsów" oraz reszty nie skupiają się na połączeniu tych dwóch czynników tylko na co raz to dalej idącej inżynierii społecznej.....
~Kunta_kinte
Teraz może nawet debilizm mieć wyższe wykształcenie
~tre
w p rl nie by?o ani bezdonych ani beztobotnych to wasz wybor
~zeb2669
........ głęboka bolszewia . Tyle wspólnego majątku poszło w błoto. Podobnie jest w Polsce , dyplom ukończenia wyższej uczelni jest praktycznie nic nie warty - nie idzie za nim wiedza, moralność , obycie , odpowiedzialność.
~Re
Układy rządzą. Wszędzie. Marnuje się potencjał ludzki.
~HighFive
We Francji nawet bezdomni pracują, tylko u nas takie darmozjady: socjal, ubezpieczenie i 500+ zamiast do pracy :P
~star41
W Polsce za to bezrobotni pracują.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki