REKLAMA

Francja wprowadza obowiązkowy certyfikat sanitarny w kinach, teatrach i halach sportowych

2021-07-21 10:45
publikacja
2021-07-21 10:45
Francja wprowadza obowiązkowy certyfikat sanitarny w kinach, teatrach i halach sportowych
Francja wprowadza obowiązkowy certyfikat sanitarny w kinach, teatrach i halach sportowych
fot. Martijn Adegeest / / Pexels

Francuzi od środy muszą okazywać certyfikat sanitarny (dowód szczepienia lub test na COVID-19) w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób, tj. m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych.

W środę wszedł w życie dekret rządowy obniżający obowiązujący wcześniej limit osób z 1000 do 50 w miejscach objętych przepustką sanitarną.

Część menedżerów kin boi się utraty widzów z powodu nowych restrykcji. Według prezesa Narodowej Federacji Kina Francuskiego Richarda Patry kina i teatry są traktowane jak czarne owce, ponieważ nie ma badań, że w tych miejscach dochodzi do zakażeń.

Obowiązek przedstawienia przepustki sanitarnej oznacza jednocześnie, że noszenie maseczek wewnątrz danych miejsc nie będzie obowiązkowe – zapewnił minister zdrowia Olivier Veran.

Niektóre kina i muzea zapowiedziały jednak, że aby obejrzeć film lub pójść na wystawę, nadal trzeba będzie nosić maseczkę.

Muzeum Luwr w Paryżu również zapowiedziało, że noszenie masek pozostanie obowiązkowe.

Senat pracuje obecnie nad ustawą, która wprowadzi obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego w innych miejscach publicznych, m.in. w barach, restauracjach i w części transportu publicznego.

W środę rano zebrała się natomiast Rada Obrony, organ doradczy rządu i prezydenta, która dyskutuje ewentualne wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych w przypadku rozszerzania się epidemii koronawirusa.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (32)

dodaj komentarz
pagodzik
Podobne zakazy dla pewnej grupy spolecznej już kiedyś wprowadzono we Francji. Dokładnie 8 lipca 1942.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
A w kiblach też będą obowiązywać zasady sanitarne? Bo we Francji nie był z tym za różowo
tristans
tak wygląda demokracja w demokratycznym kołchozie. Większość społeczeństwa jest przeciw, ale demokratyczne władze i tak robią swoje.
dididif
Do końca roku komunistyczni dygnitarze z Brukseli zapędzą nahajami nieposłusznych niezaszczepionych do obozów zagłady. Posłuszni, wesoło szczepieni są dumni, że stalinowscy siepacze ich chwalą i pozwalają wejść do sklepu za okazaniem krasnyj kenkarty, już nie zielonej, bo dojrzała i wkrótce spłynie krwią pomordowanych Do końca roku komunistyczni dygnitarze z Brukseli zapędzą nahajami nieposłusznych niezaszczepionych do obozów zagłady. Posłuszni, wesoło szczepieni są dumni, że stalinowscy siepacze ich chwalą i pozwalają wejść do sklepu za okazaniem krasnyj kenkarty, już nie zielonej, bo dojrzała i wkrótce spłynie krwią pomordowanych niezaszczepionych.
iandrew
Ta, a duma z zaszczepienia się skończy, jak zaczną się przypadki cofania z lotniska, wyrzucania z kin czy barów przez komunikat: "paszport covidowy wygasł. Zapłać za szczepionkę aby kontynuować abonament na normalne życie lub udaj się do obozu odosobnienia"
jarunia
tylko "cnoty niewieście" was uratują bachrany i rękawiczki, kapelusik i pantofelki

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki