REKLAMA

Florian Fels, Prezes Zarządu Axel Springer Polska członkiem RN Portalu Bankier.pl

2006-12-01 09:32
publikacja
2006-12-01 09:32
Na wczorajszym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Bankier.pl S.A. powołano nowego członka Rady Nadzorczej – Floriana Felsa, Prezesa Zarządu Axel Springer Polska. Jego obecność w radzie ma na celu wzmocnienie pozycji portalu Bankier.pl na rynku mediów.

Dla Bankier.pl S.A. pozyskanie do grona członków Rady Nadzorczej Floriana Felsa jest kolejnym wzmocnieniem w zakresie osób odpowiedzialnych za strategie i kierunek rozwoju spółki. Florian Fels od 1993 r. związany jest z koncernem Axel Springer. Od 1999 r. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Axel Springer Polska, następnie od 2001 r. Członka Zarządu, a od końca 2005 roku Prezesa Zarządu.

Axel Springer Polska pod przewodnictwem prezesa Floriana Felsa z sukcesem umacnia swoją pozycję na polskim rynku mediów. Po wdrożeniu na polski rynek takich tytułów prasowych jak Newsweek, Fakt czy Dziennik, uruchomił ostatnio serwis internetowy Dziennik.pl. W swojej wypowiedzi z początku tego tygodnia Florian Fels podkreślił ważną rolę Internetu w strategii wydawnictwa: "Internet jako medium pozostaje strategicznym obszarem zainteresowań Wydawcy, a startujący właśnie serwis DZIENNIK ONLINE stanowi pierwszy etap realizacji tej strategii" – powiedział Prezes Axel Springer Polska.

Bankier.pl S.A. obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody z reklamy oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 40 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 3 milionów osób miesięcznie. Od czerwca br. Portal Bankier.pl jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Florian Fels jest osobą posiadającą ogromne doświadczenie na rynku mediów, szczególnie w obszarze wydawniczym – mówi Jens Spyrka – Partner bmp AG, reprezentujący wiodącego akcjonariusza spółki. Z sukcesem wdrożył na rynek polski dzienniki Fakt i DZIENNIK Polska Europa Świat. Jestem przekonany, że jego wiedza i doświadczenie będą miały bezpośrednie przełożenie na dalszy dynamiczny rozwój Portalu Bankier.pl – dodaje Spyrka.

Doświadczenie Prezesa Floriana Felsa płynące z rynku mediów tradycyjnych w połączeniu z ogromnym potencjałem i doświadczeniem internetowego Portalu Bankier.pl stwarza synergie, które już w najbliższym czasie powinny procentować jeszcze bardziej dynamicznym rozwojem spółki – mówi Tomasz Czechowicz Prezes MCI Management - reprezentujący największego akcjonariusza spółki.

Obecnie w skład Rady Nadzorczej Bankier.pl S.A. wchodzą:

Piotr Pajewski –Przewodniczący Rady Nadzorczej
Członek Zarządu bmp Polska

Roman Cisek, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Dyrektor Finansowy MCI Management S.A.

Rafał Abratański, Członek Rady Nadzorczej
Wiceprezes Zarządu DM IDM S.A.

Maciej Wiśniewski, Członek Rady Nadzorczej
Prezes Zarządu Investors TFI S.A.

Oraz nowo powołany:

Florian Fels, Członek Rady Nadzorczej
Prezes Axel Springer Polska

Portal Bankier.pl od początku tego roku systematycznie realizuje założenia mające na celu wyjście poza standardowy format portalu internetowego. W ramach działań własnych uruchomił serwis multimedialny Bankier.TV. Jest to nowoczesna telewizja internetowa prezentująca materiały multimedialne dotyczące: giełdy, gospodarki, ekonomii i finansów. W planach spółki jest dalsza rozbudowa tego kanału dystrybucji informacji.

Obserwujemy tendencję do wzajemnego uzupełniania się przez poszczególne media – mówi Prezes Bankier.pl Tomasz Jażdżyński. O pewnego rodzaju aliansach pisanych i tych niepisanych mówi się coraz głośniej. Widzimy i chcemy czerpać doświadczenia z innych mediów, pamiętając jednak, że bardzo często Internet rządzi się swoimi prawami – dodaje Jażdżyński.
Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki