FlixBus wprowadza sprzedaż biletów w autobusach

Od 21 lutego bilet na podróż autokarem FlixBusa będzie można kupić bezpośrednio u kierowcy, tuż przed odjazdem.

(FlixBus)

Jak wygląda proces zakupu biletu u kierowcy? Kierowca sprawdza cenę za przejazd w Aplikacji Kierowcy. Pasażer płaci wyłącznie bezgotówkowo - kartą lub telefonem. Kierowca wypełnia jeszcze dane pasażera i drukuje bilet za pomocą drukarki fiskalnej. Paragon fiskalny jest jednocześnie biletem uprawniającym do przejazdu.

Przewoźnik wprowadził właśnie tę opcję testowo na trzech liniach w Polsce, a zrobił to - jak tłumaczy - z myślą o pasażerach z ograniczonym dostępem do internetu, osób starszych oraz tych, które decydują się na spontaniczną podróż.

- Do tej pory zakup biletu u kierowcy był możliwy na jednej linii międzynarodowej ze Szczecina do Berlina. Obecnie planujemy wprowadzenie tej opcji na wszystkich połączeniach krajowych i międzynarodowych FlixBus Polska - komentuje Konrad Bąbliński, dyrektor ds. operacji FlixBus Polska.

Bilet tuż przed odjazdem można kupić na linie: 057 Szczecin-Berlin, 1340 Warszawa-Szczecin, N1340 Warszawa-Szczecin i 1351 Warszawa-Bydgoszcz.

Dodatkowo, u kierowcy będzie można dokupić jedną dodatkową sztukę bagażu podróżnego, a także uiścić opłatę za zarezerwowany przez infolinię bagaż specjalny.

Do końca marca usługa ta ma być sukcesywnie uruchamiana na pozostałych połączeniach przewoźnika.

KWS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 12 mocarz

Zgodnie z polskim prawem, sprzedawca nie może przyjmować płatności tylko bezgotówkowo.

Art. 32 ustawy o Narodowym Banku Polskim:
"Znaki pieniężne emitowane przez NBP są prawnymi środkami płatniczymi na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej."

art. 135 kodeksu wykroczeń:
"Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 karkses

Tylko wiesz, że Flixbus świadczy usługi a nie sprzedaje towary? I z całą pewnością nie łapie się pod przedsiębiorstwo handlu detalicznego albo gastronomiczne aczkolwiek zgadzam się, jak ktoś umożliwia kupienie u kierowcy powinno być i gotówkowo i bez. Najdziwniejsze jest to tłumaczenie, że to z myślą o osobach starszych. Już widzę te tłumy dziadków i babć płacących za bilet telefonem albo kartą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 vlad_palownik

1. No są. I co z tego? Z przytoczonego przepisu nie wynika, że płatność może być dokonana gotówką, albo gdy jest terminal to sprzedawca musi być gotów przyjąć gotówkę.

2. Nie znam komentarza ani orzecznictwa do tego przepisu, ale ustawa choćby o VAT rozróżnia towary i usługi. KW mówi tylko o towarze. Przewóz osób nie jest towarem, tylko usługą. Więc ten przepis też nie pasuje do przedstawionej sytuacji.

Ta sytuacja może być przykładem luki de lege ferenda, ale przepisy, które przywołałeś nie odnoszą się do płatności gotówką za bilet.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mocarz odpowiada vlad_palownik

OK, dzięki bardzo za wyjaśnienie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne