REKLAMA

FlixBus uruchomił połączenie autobusowe między Katowicami a Portem Lotniczym Lublin

2022-11-30 13:09
publikacja
2022-11-30 13:09

FlixBus utworzył połączenia do i z Katowic z przystanku przy terminalu Portu Lotniczego Lublin (PLL); autobusy kursują od czwartku do niedzieli - podał w środę rzecznik PLL Piotr Jankowski.

FlixBus uruchomił połączenie autobusowe między Katowicami a Portem Lotniczym Lublin
FlixBus uruchomił połączenie autobusowe między Katowicami a Portem Lotniczym Lublin
/ FlixBus

Jankowski poinformował, że połączenia do i z Katowic z przystanku przy terminalu Portu Lotniczego Lublin zostały uruchomione 24 listopada. Trasa przejazdu obejmuje Lublin Lotnisko - Lublin - Kraśnik - Sandomierz - Tarnobrzeg - Mielec - Tarnów - Kraków - Katowice.

Jak podał, FlixBus kursuje cztery razy w tygodniu, od czwartku niedzieli. Autobus przyjeżdża przed terminal lotniska, po stronie odlotów, o godz. 15:05 i odjeżdża o 15:50. FlixBus przyjeżdża na Dworzec Sądowa w Katowicach – wskazał Jankowski - o godz. 23:40. Kursy w drugą stronę (z Katowic do PLL) odbywają się również od czwartku do niedzieli.

Rzecznik zakomunikował, że za rozkłady jazdy, sprzedaż biletów i organizację przewozu odpowiada FlixBus. Autokary są wyposażone w Wi-Fi, pasy bezpieczeństwa, gniazdka do ładowania oraz WC.

Prezes portu lotniczego Andrzej Hawryluk wskazał, że lubelskie lotnisko już na etapie koncepcji zaplanowane zostało jako intermodalne. "Dlatego wspieramy wszelkie rozwiązania komunikacyjne przyjazne dla mieszkańców regionu" - stwierdził dodając, że dzięki temu połączeniu port stanie się jeszcze bardziej dostępny dla mieszkańców Lubelskiego oraz województw ościennych.

Dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich Michał Leman cytowany w komunikacie wskazał, że w ofercie firmy są w tej chwili wszystkie najważniejsze lotniska w Polsce i Europie. "Lublin dołącza do tego grona i mam nadzieję, że będzie to dodatkowy impuls rozwoju nowych połączeń lotniczych" - skomentował.

FlixBus działa w 39 krajach, w tym 35 krajach Europy. Od 2017 r. oferuje połączenia także w Polsce.

Port Lotniczy Lublin oddano do użytku w 2012 r. Ma status lotniska międzynarodowego i może obsługiwać samoloty wielkości Boeinga 767 czy Airbusa A310. Port Lotniczy Lublin jest spółką akcyjną, której wyłącznymi akcjonariuszami są jednostki samorządu terytorialnego: województwo lubelskie, gmina Lublin, gmina miejska Świdnik i powiat Świdnik.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki