FlixBus bierze drogi i kolej

Do kwietnia do Polski ma wjechać pierwszy autokar marki BlaBlaBus, start-upu spokrewnionego z samochodowym BlaBlaCarem. Będzie konkurować z FlixBusem, innym technologicznym gigantem - informuje w piątek "Gazeta Wyborcza".

(FlixBus)

Gazeta donosi, że "choć FlixBus przez kilka lat zbudował giganta na podróżach autobusowych, firma ma apetyt na znacznie więcej". "W Niemczech i Szwecji pod swoją marką uruchomiła też pociągi pod marką FlixTrain" - czytamy w "GW".

Dziennik podał też, że FlixBus chce wykorzystać do końca potencjał, jaki jest na drogach, i oprócz autobusów opanować rynek carpoolingu. "Na tym rynku największym graczem jest francuska aplikacja BlaBlaCar, która kojarzy pasażerów i kierowców samochodów, tak by mogli razem podróżować i dzielić się kosztami podróży" - czytamy w gazecie.

Z informacji "GW" wynika też, że francuska firma chce rozwinąć BlaBlaBusa. "W przyszłym roku (najdalej w kwietniu) przyjedzie on też do Polski, głównie po to, by pod własną marką obsługiwać połączenia międzynarodowe" - podała gazeta.(PAP)

mm/ drag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne